A baby-boom generáció és az X generáció talán nehezebben reagál az új kihívásokra, agyanakkor az Y és Z generációban már nem akar megfelelni, hanem diktálja a tempót. A január 21-én, a Millenáris Startup Campusban tartandó rendezvény kapcsán készült online felmérés ezekre a megállapításokra jutott:
1. Hány éves korban érhet utol a kiégés?
Egyre inkább érzékeljük magunk körül, hogy barátaink, ismerőseink és kollégáink kiégnek a munkájukban, a munkahelyükön. Egyszer csak érzik magukon a semmihez sem hasonlítható enerváltáságot, a motivációvesztést. Ilyenkor napról-napra nehezebb bemenni a munkahelyre és valami értékeset letenni az asztalra.
A munkaerőpiacon ez a jelenség évről-évre intenzívebben van jelen. 2019-es kutatásunkhoz képest a kérdőívet kitöltők körében 2020. januárjában a kiégettek száma 29.6 százalékkal magasabb volt.
Ha kiégett munkavállalóról beszélünk, általában megjelenik előttünk egy 45-50 év körüli férfi vagy nő, aki hajtja magát évtizedek óta, mindent feláldoz a munka oltárán és egyszer csak beüt a burnout. Meglepő lehet, de ma már teljesen téves elképzelés, hogy ebbe a negatív állapotba csak az idősebbek kerülhetnek. A fiatalok éppen annyira ki vannak téve a kiégés veszélyének, a kutatásból kiderült, hogy a 20-40 évesek 47,8 százaléka, míg a 40-60 évesek 52,2 százaléka dönt karrier-újratervezés mellett azért, mert jelenlegi pozíciójában, munkakörében már kiégett.