Idén nyáron tényleg ellepik a magyarok Horvátországot

Az előfoglalások alapján több magyar vakációzik Horvátországban, mint tavaly, 18 százalékos növekedést látnak jelenleg a Szallas.hu szakértői. A megtett foglalások alapján az egy főre jutó éjszakánkénti átlagár Horvátországban 13 602 forint, ez 11 százalék körüli árnövekedést jelent. A legtöbben továbbra is júliusban és augusztusban utaznak, de az elő- és utószezon iránt is nő az érdeklődés, május esetén 32 százalékkal emelkedett a foglalások száma.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A tavaly ugyaneddig megtett előfoglalásokhoz képest képest 18 százalékos növekedés látszik a Horvátországba szóló foglalások darabszámát illetően a Szallas.hu adatai szerint. A megtett foglalások alapján, a bruttó közvetített szobaárbevételből és a vendégéjszakák számából meghatározva az egy főre jutó éjszakánkénti átlagár Horvátországban 13 602 forint, ami 11 százalékos átlagos árnövekedést jelent tavalyhoz képest.

Verhetetlen a magyar nyaralók körében
Verhetetlen a magyar nyaralók körében
Fotó: Depositphotos

„Apartmanok esetén az átlagár fejenként és éjszakánként 11 180, hotelben pedig 34 290 forint" – mondta Molnár Tímea, a Szallas.hu Horvátországért és Ausztriáért felelős menedzsere. A kereslet mozgatja az árakat is: júliusban a legdrágább (14 120 forint) egy éjszaka átlagára egy főnek, de nem sokkal olcsóbb az augusztus sem (13 800 forint). Ezzel szemben májusban, júniusban és szeptemberben 11 300 - 12 650 forint közötti az átlagár.

Bár a július és az augusztus a legnépszerűbb, nő az érdeklődés az elő- és utószezon iránt

A legtöbben júliusban (42 százalék) és augusztusban (39 százalék) nyaralnak a horvát Adrián. Bár még mindig messze vezet a főszezon, nő az érdeklődés az elő-és utószezon iránt is, hiszen mellettük szól, hogy kedvezőbbek az árak és nincs annyi turista. A májusi foglalások 32 százalékkal, a szeptemberiek 19 százalékkal, a júniusi foglalások 12 százalékkal nőttek a tavaly ugyanezen időszakban (április 15-éig) beérkezett foglalásokhoz képest.

Hol várható a legtöbb magyar vendég?

„A foglalási adataink alapján a Kvarner-öböl, Dalmácia Zadar és Split régiója a legkedveltebb” – mondta Molnár Tímea. Az eddig beérkezett foglalások alapján a legkeresettebb települések a magyarok körében Vir, Crikvenica, Medulin, Starigrad és Zadar. A Szallas.hu foglalási adatai szerint az eddig beérkezett foglalások eltolódtak az apartmanok irányába: a 2024-es szezonra szóló foglalások 78 százaléka esetében választották ezt a szállástípust. 

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo