Keresik Európa „i-fővárosát”

Versenyt hirdetett kedden az Európai Bizottság, hogy megtalálja "az innováció első európai fővárosát", amelyet az "i-főváros" címmel fog kitüntetni. A díjat az a város kapja majd, amely a polgárok, a közintézmények, a tudományos élet és a gazdasági szereplők munkáját a legjobban összekötő "innovációs ökoszisztémát" építi ki.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Melyik lesz az első innovációs főváros? - Kép: SXC

A győztes várost független szakértőkből álló bizottság fogja kiválasztani jövő év tavaszán. A kitüntető cím félmillió eurós díjjal is jár. "A városok az európai gazdaság motorjai. Tízből hét európai polgár városi környezetben él, és ezek a régiók termelik meg az Európai Unió GDP-jének kétharmadát. Arra kívánjuk ösztönözni a városokat, hogy fektessenek még nagyobb hangsúlyt az innovációra, továbbá szeretnénk létrehozni egy olyan hálózatot, melynek révén a városok megoszthatják egymással legjobb ötleteiket a jövőre nézve" - nyilatkozott a verseny meghirdetése kapcsán Máire Geoghegan-Quinn, a kutatásért, az innovációért és a tudományért felelős ír uniós biztos.

A versenyre valamennyi uniós tagállam városai, valamint az EU kutatási keretprogramjában részt vevő, EU-n kívüli városok is jelentkezhetnek. A díj kiosztásánál a 100 ezer főnél nagyobb lélekszámú városokat, illetve a legalább 2010. január 1-je óta működő kezdeményezéseket, projekteket fogják figyelembe venni. Azokból az országokból, ahol nincs 100 ezer főnél népesebb város, a legnagyobb város pályázhat.

Innováció: a régió lemaradt az élenjáróktól

Finanszírozás, hosszú távú együttműködés és a globális trendekhez alkalmazkodó stratégia erősítheti meg Magyarország és Közép- és Kelet-Európa szerepét a nemzetközi innovációban. A 25 ország 3000 vezetőjének innovációval kapcsolatos tapasztalatait vizsgáló GE Globális Innovációs Barométere szerint az üzleti vezetők továbbra is stratégiai prioritásnak tekintik az innovációt, azonban általános bizonytalanság tapasztalható a jelenlegi, kihívásokkal teli gazdasági környezetben. A statisztikák szerint a fejlesztések terén a régió országai elmaradnak az élenjáróktól, ugyanakkor az innováció fokozott jelentőségét és gazdaságformáló hatását bizonyítja a technológiai export kifejezetten magas aránya, és az azt elősegítő nemzetközi befektetések volumene.

Kutatás-fejlesztésre szívesen költenének a cégek
Egyre több vállalat tervezi K+F ráfordításainak bővítését; a szabályozói környezet kiszámíthatósága még mindig jelentősen befolyásolja a hazai cégek K+F kiadásainak alakulását, de a korábbi évekkel ellentétben már nem a legfontosabb befolyásoló tényező – derül ki a Deloitte felméréséből.

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo