Számos újdonság van szinte nap mint nap a Facebookon, amelyeket ismerve a vállalkozások egyre hatékonyabban érhetik el reménybeli vagy meglévő vásárlóikat a közösségi oldalon keresztül. Újdonság például, hogy egyetlen hirdetési posztban akár öt kép és azokhoz rendelve öt link is kattintható a közösségi oldalon most bevezetett egyik újításként, ami azért fontos az ott hirdetőknek, mert célzottan irányíthatják a potenciális vásárlóikat - mondta el Molnár Ferenc, a Webkukkoló ügyvezetője január 15-i marketing konferenciáján. Ferenc szerint azonban a két kép az optimális, mert ezzel a választási lehetőség már adott viszont nem a túl nagy kínálat sem bizonytalanít el senkit.
További remek dolog, hogy a Facebook együttműködési megállapodást kötött az Instragrammal, így a facebookos hirdetések megjelenhetnek az okostelefonokon ezen a fórumon is. Más kérdés azonban, hogy megéri-e ezt a szolgáltatást bekapcsolni, hiszen a szakember szerint különböző tartalmat kell közzétenni a két rendszerben. A Facebookkal ellentétben az Instragramon ugyanis a szöveges üzenetek nem „mennek át”, csak a képek, és azokból is a minél jobb minőségű, minél élvezetesebb tartalmúak.
S hogy miért is fontos a célpiacunkról a minél részletesebb információ, ami a Facebook hirdetési kezelőben az eszközök között „célközönségek elemzése” címszó alatt érhető el? Egy célzott piackutatással ugyan nem egyenértékű, de az oldalunk lájkolóiról és a követőinkről sok olyan dolgot megtudhatunk, aminek köszönhetően személyre szabottabban ajánlhatjuk neki a termékeinket, vagy alakíthatjuk a szolgáltatásainkat – mondja a szakember, akinek most jelent meg Lájkból vagyont című könyve.
Recept a tuti Facebook poszthoz
Vannak, akik esküsznek a Facebook hirdetésekre, ám még ki sem próbálták. Mások igen, de az első kudarcok („semmi hozama”) után máris feladják.Pedig a Facebook hirdetéseknek még egy igen kellemes mellékhatása is van.
A siker alapja a jó poszt – ehhez adott tanácsokat Molnár Ferenc. A szakember szerint legyen benne valami retró, azaz „emlékszel még?” érzés. Jól adagolható a „gonosz legyőzése”, vagyis hogy a hirdetett termék és szolgáltatás által milyen fenyegetésektől, bajoktól menekülhet meg a fogyasztó. Elcsépelt, de működik, ha egy aktuális sikerfilmre „csavarjuk fel” a saját üzenetünket. Mindig bejön a játék, a motiváció, a tanmese, továbbá a humor és az önirónia. Persze még jobb, ha sikerül meghökkentő, de igaz dolgot állítani a saját ajánlatunk mellé, ha beszédes kifejezéseket használunk (például „nyomtató gyilkosság”), és a bulváros hangvételtől sem szabad visszariadni, mert hatásos. Végül, de nem utolsó sorban Ferenc tanítása, hogy „tanítsunk valamire” a poszton a szakmánkkal, vagy a termékkel kapcsolatban, mert a jó tanácsok visszatérő látogatókat hozhatnak.