2018 az okostelefonok korszakos fejlődésének éve lesz, mondta a The New York Timesnak a Qualcomm, a nagy chipgyártó igazgatója. Miután a készülékek az elmúlt évtizedben egyre vékonyabbak és gyorsabbak lettek, a kutatók a telefonok fényképezőgépeinek, szenzorainak fejlesztésében és forradalmian új szoftverek bevezetésében látják a további sikerek útját.
Szeptemberre várják több új iPhone modell bemutatóját, ameyek közül az ezer dolláros áron piacra kerülő csúcsmodell képes lesz 3-D-s tárgyak, köztük az emberi fej beszkennelésére, felismerésére. Arcfelismerő rendszerek vannak már okostelefonokban, de azok a tulajdonos fotóján alapulnak: ha a gép tolvaja a lencse elé tartja a képet, nyert ügye van. Az infravörös módszerrel a tulajdonos minden esetben egyedi koponya-formáját rögzíti a gép, majd (ha felismerte a tulajt)
A “kiterjesztett valóság” (augmented reality) más, rendkívül hasznos gyakorlati megoldásokat is kínál a biztonságon kívül. Az Ikea már tervezi az ilyen telefonokhoz fejlesztett alkalmazását, amellyel a kiválasztott bútordarabot “betehetjük” a szobánkba, vizsgálhatjuk, hogyan illeszkedik helyéhez, a lakás képéhez - és akár az új családi ágy alá is bepillanthatunk..
Az Apple egyébként már négy évvel ezelőtt megvásárolta azt a céget, amely az Xbox szenzorait fejlesztette ki és nyitni kíván a 3-D területén: az ősszel bevezetendő iOS 11-es rendszer támogatni fogja a “kiterjesztett valóság” területén dolgozó fejlesztőket.