Az arcképünk is elég lesz a fizetéshez

A versenytársak megelőzésére törekedő Kína közel tökéletes pontosságú arcfelismeréses fizetési alkalmazás bevezetését tervezi, amely lehetővé tenné, hogy a felhasználók online tranzakcióikat egyszerűen saját arcképük bemutatásával erősítsék meg.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kép: SXC

A Csungkingi Környezetbarát Technológiai Kutatóintézet tudósai létrehozták a világ legnagyobb, ázsiai arcokat tartalmazó adatbázisát, amely több mint 50 millió arcképet tartalmaz. Az adatbázis összeállításában részt vett az Illinois-i Egyetem és a Szingapúri Nemzeti Egyetem is.

A kutatóintézet munkatársai olyan arcfelismerő rendszert dolgoztak ki, amely 91 szögből, 99,8 százalék pontossággal azonosít arcokat a tömegben. A rendszer megbízhatóan és pontosan működik, hiszen képes egypetéjű ikrek megkülönböztetésére is, átlát több réteg sminken, és több kilónyi hízás vagy fogyás után is felismeri az arcokat. (A kassza pedig akár a kéz erezetéről is felismerheti a vevőt.)

Egy mobil applikáció telepítését követően a rendszer lehetővé teszi, hogy a felhasználók bankszámlájukhoz vagy hitelkártyájukhoz az arcuk biometrikus adatait is társítsák, majd bármiféle jelszó vagy PIN-kód nélkül vásároljanak. Az alkalmazás biztonságáért felelős speciális algoritmus a biztosíték arra, hogy a rendszer kiszűri a fotót vagy videót a kamera elé tartó csalási szándékot.

Harold Teasdale, Quadron Rendszer Kft. ügyvezető igazgatója szerint a „hagyományos autentikáció felett az idő és a technológiai fejlettség eljárt. Már várható volt, hogy a felhasználónév/jelszó páros helyett valami korszerű, produktivitást és biztonságot támogató új, korszakváltó azonosítás lesz az egyik meghatározó innováció az informatikában.” A szakember hozzátette a biometrikus azonosítás nem új keletű, hosszú évek óta fejlesztik és a biztonsági szintje ezeknek a rendszereknek rendkívül sokat fejlődött, ami szinte biztosan kijelenthető, hogy ez az irány meghatározó lesz az informatikai azonosítás területén.

Visszaélhetnek a Facebookra kitett fotóinkkal?
A Facebook része lett az életünknek, nap mint nap teszünk fel képeket, osztunk meg tartalmakat, jelenünk meg mások által feltöltött fotókon. A képeinkhez így sokan, akár ismeretlenek is hozzáférhetnek. A kérdés, hogy jogszerű-e ha azt mások felhasználják? Milyen védelem létezik?A Piac&Profit jogi szakértője segít.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo