Ezért ódzkodnak a felhőtől a vállalatok

A vállalkozások fejlődésével a hálózati igények egyre gyorsabb ütemben növekednek, leginkább a hálózati teljesítmény, a megbízhatóság és a biztonság területein – derül ki a Barracuda Networks felméréséből.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Kép: Pixabay

A Barracuda Networks, Inc. megbízásából a Freeform Dynamics piackutató által készített felmérés szerint a vállalatok bizonytalanok azzal kapcsolatban, hogy a folyamatosan növekvő informatikai igények kielégíthetők-e a meglévő üzleti hálózatokon. Az eredményekből számos, a meglévő IT infrastruktúrára egyre nagyobb terhelést jelentő, kialakulóban lévő üzleti trend rajzolódik ki. Többek között jól látszik, hogy a vállalkozások fejlődésével a hálózati igények egyre gyorsabb ütemben növekednek, leginkább a hálózati teljesítmény, a megbízhatóság és a biztonság területein. A tanulmány rámutat a jelenlegi informatikai infrastruktúra felkészítéséért felelős szakemberek aggályaira is az arra nehezedő új elvárások vonatkozásában.

Növekvő hálózati igények

A megkérdezettek számos, az üzleti hálózataik teljesítményére jelenleg hatást gyakorló, kialakulóban lévő üzleti folyamatot emeltek ki, egyéb, a jövőben előreláthatólag jelentősen befolyásoló gyakorlat mellett. Ezek közül a legfontosabbak:

1. A felhőalapú szolgáltatások elterjedése az üzleti szempontból kritikus funkciókhoz, például e-mailhez és CRM-hez (69%)

2. Az üzleti hálózatokhoz való távoli és mobil hozzáférés növekedése (62%)

3. A hálózati forgalom mennyiségének és sokféleségének általános növekedése (58%).

Ezek az eredmények jól szemléltetik az agilis, adatközpontú vállalatok irányába mutató trendeket, valamint azokat a kihívásokat, amelyeket ez a tendencia az eredetileg nem erre a célra kialakított infrastruktúrák számára jelent. A jövőben várhatóan a legproblematikusabb területek:

1. Az új/változó megfelelőségi szabályozások (34%)

2. A felhőalapú infrastruktúra használata (34%)

3. A gépek közötti (M2M) összeköttetés és a Dolgok internete (32%).

A felhőben is lehet pazarolni a pénzt
A takarékoskodás – legalábbis az IT vonatkozásában – ma már szinte eggyé vált a felhőszolgáltatásokkal. Legyen szó tárolásról, számítási teljesítményről vagy bármilyen más rendszerről, a költségcsökkentésnél egyből felmerül a cloud. Csakhogy a felhő számítástechnikával is lehet pazarolni a pénzt! Meg is mutatjuk, hogyan.
Az eredmények alapján elmondható, hogy ha az üzleti felhasználási szokások tovább növekednek, a felhő az infrastruktúra szintjén még fontosabbá válik. Emellett a gépek közötti (M2M) kommunikációhoz hasonló új igények a használat növekedésével fokozódó elvárásokat támasztanak a hálózattal szemben, és megfelelőségi kihívást is jelentenek majd.

Teljesítmény, megbízhatóság, biztonság

A felmérés alapján jelenleg a hálózati igények növekedése mellett a leginkább érintett területek közé tartozik a hálózati teljesítmény (74%), a hálózat megbízhatósága (66%), valamint a hálózati biztonság (66%). Annak ellenére, hogy a vállalatok egyre intoleránsabbakká válnak az említett területeken felmerülő problémákkal szemben, úgy tűnik, közülük még sokan nem szánták el magukat a szükséges infrastrukturális befektetésekre. Ezt támasztja alá az a tény, hogy a válaszadók 61%-a úgy látja, pillanatnyilag a megfelelő üzleti tervek elkészítése, valamint a szükséges támogatás megszerzése jelenti a hálózat korszerűsítésének legfontosabb akadályát.

Innováció az infrastruktúrában

Arra a kérdésre, hogy a meglévő infrastruktúra a rá nehezedő új terheléssel meg tud-e birkózni, a megkérdezettek 94%-a számolt be kétségekről legalább egy kritikus területre vonatkozóan. A legnagyobb bizonytalanság az új megfelelőségi szabályozások teljesítésével kapcsolatban mutatkozik, mivel a válaszadók 63%-a nem biztos abban, hogy a jelenlegi rendszerekkel kielégíthetőek a jövőbeni, egyre szigorúbb elvárások.

Nagy a lehetőség a felhőben, de nagy a kockázat is
A vállalatoknak ma már a korlátozott, lokális támadások mellett szervezett bűnözői csoportokkal és komplex, infrastruktúra-szintű támadásokkal is számolniuk kell, hiszen az intelligens mobil eszközök, az átjárható rendszerek és a felhő alapú megoldások – minden előnyük mellett – az eddiginél nagyobb kockázatot jelentenek.
A megfelelőség azonban távolról sem a kérdéskör egyetlen problematikus eleme.  A résztvevők kevesebb, mint fele biztos benne, hogy egy vagy több területen meg tud majd felelni az általános üzleti növekedéssel (45%), az üzleti szempontból kritikus szolgáltatások összekapcsolásával (46%), vagy a felhőalapú infrastruktúrával (47%) kapcsolatban felmerülő igényeknek.

A piac formálódó igényeit övező bizonytalanság következményeként egyre több informatikai szakember érzi szükségét a probléma innovatív megközelítésének. A megkérdezettek 56%-a máris szükségét látja fejlettebb, illetve speciális megoldások bevezetésének, míg további 34%-uk szerint ez szükségessé fog válni a jövőben. Emellett 51% emeli ki egy új strukturális megközelítés nélkülözhetetlenségét, míg 32% szerint erre egy idő után várhatóan szükség lesz. A válaszadók közül sokan úgy vélik, hogy a hálózat ellenőrzése és kezelése (60% szerint máris, 26% szerint a jövőben) egyre fontosabbá válik annak érdekében, hogy a teljesítményt a növekvő igények mellett is fenntarthassák.

„A felmérés különbségeket mutat a már jelenleg is teljes kapacitással működő közepes vállalatok között, amelyeknek egy sor új igényt kell kielégíteniük a biztonság és teljesítmény szintjének fenntartása mellett. Számos vállalat tisztában van a probléma meglétével, azonban nem rendelkezik a megfelelő tudással vagy forrásokkal az új üzleti technológiákkal és trendekkel megbirkózni képes informatikai megoldások bevezetéséhez” – mondta Dr. Wieland Alge, a Barracuda Networks EMEA régiójának alelnöke és általános igazgatója.

„A gyorsan fejlődő üzleti gyakorlatok meglévő infrastruktúrára kifejtett hatásai tisztán látszanak a felmérés eredményeiből. Szinte minden, aggodalmait kifejező válaszadó számára egyértelmű, hogy a középvállalatoknak komoly munkájába fog kerülni lehetőségeik kibővítése, valamint a jövőre való felkészülés” – nyilatkozta Tony Lock, a Freeform Dynamics informatikai elemzője.

Véleményvezér

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.
Újabb megszorítás a szenzációsnak ígért évben

Újabb megszorítás a szenzációsnak ígért évben 

A betegek is pórul járnak.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo