Vámok cikkek
Donald Trump közölte, amennyiben Európa nem vesz amerikai gázt és kőolajat jönnek a vámok
Mi akkor most Trumptól, vagy Putyintól vásárolunk majd?
25 százalékos vámmal fenyegeti Donald Trump Kanadát és Mexikót
A költségek újraelosztását kezdi meg Donald Trump.
Tiszta vizet öntünk a pohárba, mekkora vámokat sóznak az országok a kínai árukra
Az unió vámjai hátul kullognak.
Megkezdődött az amerikai-kínai vámháború
Nehéz évek várnak a világkereskedelemre.
Drámai fordulat, a világkereskedelem visszaesett
Donald Trump vámtervei a nagy világválság időszakát idézik.
Európának tárgyalnia kellene Donald Trumppal vámháború helyett
EKB-elnök: Európának amerikai árukat kellene vásárolnia a vámháború elkerülése érdekében.
Donald Trump tervezett vámcunamija lábon lövi Amerikát
A magyar gazdaságot is sújtja Donald trump vámcunami terve.
Megérkezett az első válaszlépés Kínától az európai vámokra
Megnyugtató, hogy Kína objektív és tisztességes válaszokat ígér.
Donald Trump vámcunamit ígér, de majd minden ország tervez protekcionista intézkedéseket
Hatalmas fordulat küszöbén a világgazdaság, megtorpant a globalizáció.
Máris itt van Kína válaszcsapása elektromos autóikra tervezett uniós vámokra
Szubvenciós kereskedelmi háború indul.
Különös dolgokat mondott Donald Trump
Kínát új, 60-100 százalékos vámokkal sújtaná.
Pánikszerűen menekülnének az autógyárak a Brexit miatt
Három héttel a lehetséges, rendezetlen Brexit előtt a külföldi autógyártók pánikba látszanak esni: a Nagy-Britanniában termelő német és japán cégek a gyárak áthelyezésére, a termelés korlátozására készülnek.
Brexit: már látszik a fény az alagút végén
Egy vasárnap közzétett brit sajtóértesülés szerint kompromisszumos megoldás körvonalazódik a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételrendszeréről folyó tárgyalásokon, annak érdekében, hogy el lehessen kerülni a régóta nem létező határellenőrzés visszaállítását Észak-Írország és az Ír Köztársaság között.
Theresa May szerint már majdnem kész a kilépési megállapodás
A brit miniszterelnök szerint az elmúlt néhány hétben elért előrelépések eredményeként 95 százalékban elkészült a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételrendszeréről szóló megállapodás-tervezet, de egyetlen jelentős akadályozó tényezőként továbbra is megoldásra vár, hogy miként lehet garantáltan elkerülni az ellenőrzés visszaállítását Észak-Írország és az Ír Köztársaság határán.
Brexit: hogyan tovább?
Alig fél év maradt a brit kilépésig, de még a közelben sincs semmilyen megegyezés. Hat hónappal az egyezség határideje előtt egymást sározza a brit kormány és az EU, miközben Theresa May miniszterelnöki széke is egyre inkább inog. Egyelőre a legkonstruktívabb terv is arról szól, hogy ismételjék meg a népszavazást.
Trump és Juncker kicsit máshogy emlékeznek a megállapodásukra
Donald Trump úgy véli, megnyitotta Európát az amerikai farmerek előtt. Ezt azonban az EU-s vezetők vitatják, az Európai Bizottság szóvivője szerint nincs szó az amerikai élelmiszerek vámmentességéről.
Európa új partnert talált – így vág vissza Amerikának
A EU történetének legnagyobb szabadkereskedelmi megállapodását kötötte Japánnal. Az egyezmény eltörli a vámokat, jelentősen növeli majd a forgalmat és árcsökkenéseket is hoz a fogyasztóknak.
Trump magát lövi lábon a vámokkal
Amennyiben Amerika további vámokat vezet be az importált autókra és alkatrészekre, azzal saját gazdaságának árt – egyúttal kiprovokálja az EU ellenintézkedéseit, amelyek 290 mrd. dollárba kerülhetnek az USA-nak.
Az amerikaiaknak is fájni fog a vámháború
Mintegy 13-14 milliárd dolláros kárt okozna az Egyesült Államok gazdaságának, amennyiben a kormányzat Donald Trump elnök fenyegetésének megfelelően védővámokkal sújtaná a gépjárművek és autóalkatrészek importját - közölte az Európai Bizottság (EB) hétfőn.
A védővámok miatt leépíti amerikai gyárait a Harley-Davidson
Az európai védővámok miatt részben áthelyezi a gyártást az Egyesült Államokból a Harley-Davidson, az Európába szánt motorokat külföldön fogják gyártani.
Jóváhagyták az EU-tagállamok az amerikai importvámokat
Egyhangúlag jóváhagyták az európai uniós kormányok képviselői az ellenintézkedéseket az importált acélra és alumíniumra kivetett amerikai védővámokra - közölték csütörtökön brüsszeli diplomáciai források.
G7: Trump a világ ellen
Botrányba fulladt a kanadai g7-es találkozó, az USA és az elvileg szövetséges országok megegyezése Trump vámtervein bukott el. Hétből hat ország egységes, de az Egyesült Államok nélkül keveset tudnak tenni a klímavédelem és a szabad kereskedelem érdekében.
Vámunióba lép Koszovó és Albánia
Vámuniót hoz létre Koszovó és Albánia, a pristinai parlament szerda késő este pedig jóvá is hagyta az erről szóló megállapodást - számolt be róla a koszovói sajtó csütörtökön.
Itt vannak az importvámok az amerikai termékekre
Már júliusban hatályba lépteti válaszintézkedéseit az Európai Unió az importált acélra és alumíniumra kivetett amerikai védővámokra; a tervezett lépések keretében első körben nagyjából 2,8 milliárd eurónyi amerikai termékkel szemben vezetnek be 25 százalékos importvámot.
Amerikai exportvámok: ezek az áruk drágulhatnak Magyarországon is
Az USA által kivetett, elsősorban acél- és alumíniumárukra vonatkozó védővámokra válaszul Brüsszel hasonló mértékű terhek bevezetéséről döntött. Az intézkedés többek között élelmiszerek, italok és járművek árát befolyásolhatja.
Brit üzleti miniszter: lesz vámmegállapodás az EU-val
Greg Clark a BBC televízió vasárnapi politikai magazinműsorának nyilatkozva alig burkolt figyelmeztetést intézett a kormányzó Konzervatív Párt keményvonalas, az unióval fenntartandó bármiféle szoros vámpartnerség lehetőségét elvető Brexit-táborának képviselőihez is, mondván: a japán Toyota autógyár két nagy-britanniai üzemében 3500-an dolgoznak, és a cég éppen most készíti elő a döntést arról, hogy hol legyen a következő európai gyára. Clark szerint a japán autóipari óriás dönthet úgy is, hogy az új üzemet Nagy-Britannia helyett "a kontinensre" telepíti.
Trump elhalasztotta az európai importvámokat
Donald Trump amerikai elnök harminc nappal elhalasztotta az Európai Uniót, Kanadát és Mexikót érintő védővámok bevezetéséről szóló döntést - jelentette be hétfőn a Fehér Ház Washingtonban.
„Maguk alatt vágják a fát az amerikaiak”
Egyedül az amerikai acélipar profitálhat az új védővámokból, sok építkezés megdrágulhat, számos cég veszíthet a versenyképességéből - írja az AKCENTA pénzintézet elemzője.
Kína beleáll a kereskedelmi háborúba
Kína élesen bírálta az exportjára kivetni tervezett amerikai vámemelés keretösszegének növelését és ellenintézkedéseket helyezett kilátásba, hangsúlyozva, hogy nem riad vissza a kereskedelmi háború következményeitől.
Veszély vagy lehetőség? Európa és az amerikai-kínai vámháború
Miközben úgy tűnik, az EU egyelőre megússza az amerikai védővámokat, Kína és az Egyesült Államok között eszkalálódik a vámháború. Szerdán a pekingi pénzügyminisztérium arányos választ adott Donald Trump 50 milliárd dollárnyi terméket érintő, 25 százalékos védővámokat kivető rendeletére. A Piac&Profitnak nyilatkozó szakértők szerint a döntések az európai piacokat is felértékelhetik, de egy elfajuló kereskedelmi háború - különösen, ha a két nagyhatalom egymás valutáját is megtámadja - az egész világgazdaságot recesszióba sodorhatja.
Kína ott támadja Trumpot, ahol a legjobban fáj
50 milliárd dollárnyi amerikai termékre, mezőgazdasági termékre, járművekre és vegyipari cikkekre vet ki vámokat Kína az amerikai vámokra adott válaszként. A mezőgazdaság megvámolásával konkrétan Trump szavazóinak üzentek.
Újra divatba jöhet a protekcionizmus
Donald Trump amerikai elnök protekcionista lépései alapjaiban változtathatják meg a jelenlegi világkereskedelmet – írja elemzésében Németh Dávid, a K&H Bank vezető elemzője. Szerinte nagy kérdés, hogy milyen válaszlépések lesznek, de egy kiteljesedő kereskedelmi háború Magyarországot is kedvezőtlenül érintheti.
Újabb országok kapnak mentességet a Trump-féle védővámok alól
Steve Mnuchin amerikai pénzügyminiszter pénteken egy interjúban kijelentette: akár több ország is mentesülhet a csütörtökön Donald Trump elnök által aláírt védővámok kivetése alól, Kanada és Mexikó már biztosan mentesül.
A magyar autóipart is sújthatja a német-amerikai vámháború
A német autóipar, ezen keresztül a magyar gazdaság is megszenvedheti Trump vámtervét. Olyan cégek, mint a BMW nagyrészt Európában gyártott autókat adnak el Amerikában, más cégek, mint a Fiat vagy az Audi pedig egyáltalán nem gyártanak autókat az USA-ban – az ő járműveikre 25 százalékos vámot vethetnek ki.