Kamatemelés cikkek
Kamatot emelt az EKB
25 bázisponttal.
Az amerikai jegybank már nem az ukrajnai háborúra hivatkozva emelte a dollár kamatát
Kamatot emelt az amerikai Fed.
Személyi kölcsön, lakáshitel: folyamatosan drágulnak a hitelek
Októberben már nincs olyan nagybank, amelyik ne növelte volna a hitelei kamatát.
Itt az MNB újabb kamatemelése
A várakozásoknak megfelelően az előző hetinél 100 bázisponttal magasabb, 10,75 százalékkos kamattal hirdette meg az egyhetes jegybanki betétet csütörtökön a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
Kamatemelési meglepetés az Egyesült Államokból
A piaci várakozásoknál nagyobb mértékben, 75 bázisponttal emelte meg az irányadó dollárkamatot az Egyesült Államok jegybankja, a Federal Reserve.
Zuhan az euró ára az MNB kamatemelése után
Drágulni kezdett forint a főbb devizákhoz képest azután, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) 30 bázisponttal, 6,75 százalékra emelte az egyhetes betét irányadó kamatát.
Matolcsy Györgyék ismét léptek: kamatemelés Magyarországon
A döntés megfelel az elemzői várakozásoknak.
Figyeljenek a vállalkozások, bújtatott kamatemelés jöhet
Szakértők szerint közeleg a kamatemelés következő lépése, ami megdrágíthatja a változó kamatozású vállalati hiteleket is.f
Növekvő infláció: jöhet a kamatemelés?
Szeptemberben 3,6 százalékos volt az éves infláció, havi szinten pedig 0,3 százalékkal nőttek az árak. Az év hátrelévő hónapjaiban bőven a 3 százalékos szint felett lesz az éves infláció, 6-9 hónapos időtávon pedig átmenetileg megközelítheti a 4 százalékot.
Újabb dél-amerikai valuta a bedőlés szélén
A venezuelai bolívar után újabb dél-merikai valuta gyengélkedik: Argentínában idén már 108 százalékos volt az infláció, a peso értéke csak az elmúlt két napban 20 százalékot zuhant a dollárhoz képest.
Nem az amerikai szankciók miatt rengett meg a török gazdaság
A jelzésértékű amerikai szankciók csak a puskaport berobbantó szikra, a török devizaválságot mélyebb strukturális problémák, elsősorban a török cégek devizahitel-válsága okozza. A klasszikus közgazdaságtan ilyenkor kamatemelést ír elő, Erdogan elnök és a jegybankot irányító veje azonban unortodox nézeteket vallanak a gazdaságról, ebből pedig komoly válság is lehet, amit az európai bankrendszer is megérezhet.
Elzárják a pénzcsapokat
Új korszak előtt állnak a piacok, hiszen a jegybankok sorra csökkentik piacösztönző tevékenységüket. A forgalomban lévő pénzmennyiség csökkenése negatívan hat a kötvénypiacokra, a részvénypiacok esetében azonban maximum átmeneti hullámokat kavarhat, hiszen a gazdasági növekedés felfelé tolja a vállalati profitokat és ezzel az árfolyamokat – nyugtatja meg a befektetőket a K&H.
Európában és Amerikában is a bizonytalanság a fő tényező
A gyorsuló gazdasági növekedés és infláció a részvénypiacok irányába tolja a befektetőket, hiszen jelenleg a kötvény és pénzpiaci befektetésekkel többnyire csak negatív reálhozam érhető el. A politikai kockázatokkal sem árt azonban tisztában lenni, ami a következő hónapokban meghatározhatja a piacok irányát.