Jegybanki alapkamat cikkek
Egy olyan kamat emelkedett, amire a világon mindenki odafigyel
Megemelte az irányadó dollárkamatot a Fed.
Erős féket nyomott az orosz jegybank
Kamatot emelt az orosz jegybank.
Vérfagyasztó nagyságú lett a svájci alapkamat
Kamatot emelt a svájci jegybank.
Már látni, meddig drágul még az életünk
A magyarországi infláció 2023 első felében lassan, majd az év közepétől jelentősebben lassulhat - mondta Virág Barnabás, a jegybank alelnöke.
Kétszer is erősen jelzett ma a Magyar Nemzeti Bank a piacnak, ennek ellenére a forint árfolyama nem lett sokkal jobb
Ott hagyta a csúcsot ugyan az euró ára, de a nap eleji szintre nem sikerült visszamenni. Vagyis az MNB kamatemelése, csak a szakadékba való száguldást tudta megakadályozni egyelőre, vagy fékezte le egy időre.
Soron kívüli alapkamat-emelés jön
Hullámvasúton a forint árfolyama. A tegnapi, hatalmasnak számító 200 bázispontos egyhetes betéti kamat emelés után emelkedett az árfolyam, aztán ma reggel megint esett. Az euró úgy tűnik, stabilan 400 forint felett ragadt.
Óvatosabbak lettek a befektetők
Az elmúlt hónapban annak ellenére is növekedni tudott a befektetési alapokban kezelt vagyon, hogy a februári részvénypiaci hullám nem volt kedvező a hozamok szempontjából. A befektetők azonban gyorsan reagáltak, erősödött a kockázatkerülő magatartás – értékelte a befektetési alap piac jelenlegi változásait a K&H.
Forró a magyar helyzet, de még nem túlfűtött
Londoni pénzügyi elemzők szerint a magyar gazdaság a következő években is saját hosszú távú trendátlaga felett növekszik, és a növekedési ütem várhatóan még 2019-ben is meghaladja a 3 százalékot, de a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris politikája a belátható előrejelzési távlatban nem szigorodik.
2019 végéig változatlan maradhat az alapkamat az elemzők szerint
Ugyancsak egyöntetű a véleményük abban, hogy megfelelt a várakozásoknak a jegybanki alapkamat 0,90 százalékon tartása, amelyről kedden döntött a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa.
Inflációs és államháztartási adatok is megjelennek a héten
A pünkösdi ünnepet követő négynapos munkahéten megjelenő makrogazdasági adatok közül az inflációs és az államháztartási adatok számíthatnak a legnagyobb figyelemre, ezen kívül kiskereskedelmi, ipari és külkereskedelmi statisztikák is napvilágot látnak.
Európa ott tart, ahol az USA egy-két éve
A gazdasági ciklus és a kamatok nagysága. E két tényező az, amely döntően befolyásolhatja a befektetési eszközök árazási szintjét – hangzott el az Aegon Prémium ügyfélklub rendezvényén. A következő időszakban felpörgő gazdaságra és növekvő kamatokra kell számítani. Ilyen helyzetben pedig aktív befektetési politikát kell folytatni azoknak, akik hasznot szeretnének elérni megtakarításaikon.
Átrendeződtek a betéti kamatok
Alaposan átrendeződött a bankbetétek piaca az elmúlt félévben. A Bankmonitor.hu elemzése szerint az akciós, feltételhez kötött kamatok 2,4-3,3 százalékponttal mérséklődtek tavaly augusztus vége óta, a feltételhez nem kötött normál betéti kamatoknál ennél nagyobb visszaesést is lehetett tapasztalni. A csökkenő várható infláció miatt azonban továbbra is lehet a pénzromlás ütemét 1-3 százalékkal meghaladó reálkamattal rendelkező ajánlatokat találni a piacon, ami nemzetközi viszonylatban is magasnak számít.
Azt sem tudják, hova kapjanak a kkv-k
Nagyfokú bizonytalanság tapasztalható a vállalkozások körében, mivel az elmúlt egy évben folyamatos ingadozás jellemzi a K&H kkv bizalmi indexet. Az előző negyedéves hangulatjavulás után most ismét romlottak a várakozások, így jelenleg -35 ponton áll az index.
Ismét vágott a jegybank! Meddig tarthat a kamatcsökkentés?
Ismét az alapkamat 25 bázispontos csökkentése mellett döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa (MT): az irányadó ráta szeptember 26-ától 6,5 százalék. A jövőbeni kamatpálya egyelőre kérdéses. Az MT kamatdöntés után kiadott állásfoglalása szerint a jelenleginél lazább monetáris kondíciók indokoltak, ám további kamatcsökkentésre akkor kerülhet sor, ha a kedvező pénzügyi piaci folyamatok tartósak és a középtávú inflációs kockázatok mérsékeltek maradnak.
Kamatvágás: Lesz? Nem lesz? Mi lesz?
A jövő hét legfontosabb hazai vonatkozású eseménye az MNB kamatmeghatározó ülése lesz. Az augusztusi „meglepő” 25 bázispontos kamatvágást követően a piaci elemzők többsége (köztük a CIB Bank is) arra számít, hogy szeptemberben nem módosítja a 6,75 százalékon álló irányadó kamatát az MNB. A megkérdezett 21 elemző közül 16 változatlan kamatszint mellett tette le voksát, míg öten 25 bázispontos lazításra számítanak. A határidős jegyzések mindeközben valamivel több, mint 50%-os eséllyel áraznak egy kamatvágást szeptemberre – áll a CiB Bank összeállításában.
Vágott a jegybank, gyengült a forint
A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal, 6,75 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot. Az elemzők többsége tartást várt, ám - figyelembe véve a testület megosztottságát - benne volt a levegőben egy kisebb vágás lehetősége is. Arról, hogy a mostani lépés után megkezdődhet-e a vállalkozói hitelek kamatának mérséklődése is, egyelőre korai lenne bármit mondani, ahhoz ugyanis a trend folytatására lenne szükség.
Hetedszer is tartottak a hetek
A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa júliusi ülésén is változatlanul hagyta a 7 százalékos jegybanki alapkamatot. A döntés megfelel a várakozásoknak, bár a tanácstagok korábbi nyilatkozatai alapján felmerült a lehetősége annak, hogy a 3 belső és 4 külső tagból álló testület már ezen az ülésen kamatvágásról határoz. A jegybanki alapkamat tavaly december 21. óta nem változott.