Hiány cikkek
Bővülő gazdaság, 4 százalékos hiány
Az idén a bruttó hazai termék 4%-a, jövőre 4,2%-a és 2012-ben 3,4%-a lesz a maastrichti hiány értéke a Költségvetési Tanács jelentése szerint. Mint azt az elemzés megjegyzi a költségvetési hiány a konvergencia programban vállalt célok közelébe kerül.
Saját tagállamait fenyegeti az EU
A tagállamok pénzügyminisztereinek hétfői megállapodása értelmében a jövőben kemény szankciókra számíthat az az ország, amelyik nem kezeli megfelelően költségvetési hiányát.
0,1 %-ot tévedett a kormány
A kormányzati szektor 2009. évi hiánya - az előzetes adatok szerint - 1.035 milliárd forint volt, a GDP 4 százaléka, ez a 2008. évihez képest 30 milliárd forinttal, GDP-arányosan 0,2 százalékponttal magasabb - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön. A kormányzati cél 3,9 százalékos GDP-arányos eredményszemléletű államháztartási hiány elérése volt.
Enged az IMF a Fidesznek?
"Valahol középen" találkozhat a Fidesz és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) a választások utáni költségvetési tárgyalásokon, de az IMF-nek szigorú feltételei lesznek a hiánycél esetleges növelésének elfogadása fejében - áll az egyik vezető nemzetközi elemző cég pénteken ismertetett forgatókönyvében.
Az Európai Bizottság elégedett velünk
A testület pozitívan értékelte a magyar államháztartási hiány lefaragására eddig megtett lépéseket, de jövőre további intézkedéseket vár. Az unióban jelenleg 27 közül már 20 tagország áll úgynevezett túlzottdeficit-eljárás alatt.
"Ha a Fidesz meggyőző módon tudná bemutatni..."
A piac a Fideszt is rászorítaná a feszes költségvetés fenntartására, ha az ellenzéki párt jövőre kormányra kerül - áll londoni elemzők friss előrejelzésében, amely szerint a korábbi Fidesz-kormány felelős költségvetési politikájáról volt ismert.
Az IMF nem örülne a Fidesz-kormány "7 százalékának"
Magyarország nem hívja le az esedékes IMF részletet, az Európai Unióval is megállapodásra készül, hogy a kölcsön lehívását későbbre halasztja - jelentette be Oszkó Péter pénzügyminiszter hétfőn Budapesten. Az IMF és az Európai Bizottság
Jöhet az igazi nagy pofon: leminősíthetik az USA-t
A brit elsőrendű "AAA" szuverén adósbesorolás hitelminősítői megkérdőjelezése nyomán most már reális kockázat a világ legnagyobb gazdaságának, az Egyesült Államoknak a leminősítése is, áll az egyik vezető londoni gazdaságelemző cég kedden kiadott új globális előrejelzésében, amely szerint a világgazdaság egészének növekedési üteme a biztató jelek ellenére a következő két évben nyomott marad.
A magyar kormány késett, Brüsszel nem aggódik
Az Európai Bizottság fenntartja ugyan a túlzottdeficit-eljárást Magyarországgal szemben, várhatóan a következő hetekben fogalmaz meg új hiánycél ajánlást, amelyben a GDP arányos államháztartási hiány 3 százalék alá szorítását 2011-re írja elő - mondta Kovács Álmos, a Pénzügyminisztérium szakállamtitkára hétfőn az Országgyűlés költségvetési, pénzügyi és számvevőszéki bizottsága európai ügyek albizottságának ülésén.
Bajnai szerint visszatér a bizalom az ország iránt
A már megtett és bejelentett intézkedéseken kívül várhatóan nem kell jelentős kiadáscsökkentést végrehajtani, és ezzel javíthatók a növekedési kilátások. - nyilatkozta Bajnai Gordon miniszterelnök azt követően, hogy a kormány megegyezett az Európai Bizottsággal és a Nemzetközi Valutaalappal.
Szlovákia is bedőlt
Szlovák elemzők szerint elképzelhető, hogy "zéró körüli" gazdasági növekedés lesz az idén Szlovákiában. Mi több, veszélyben látják az úgynevezett maastrichti deficitkritérium, a legfeljebb 3 százalék GDP-arányos államháztartási hiány elérhetőségét is.
Kevesebb a hiány: "csak" 907,1 milliárd
Az államháztartás - önkormányzatok nélkül - decemberben 68,6 milliárd forint többlettel zárt, 2008 egészében 907,1 milliárd forint hiánnyal, ami a GDP 3,3 százaléka - jelentette be Keller László, a Pénzügyminisztérium államtitkára kedden sajtótájékoztatón Budapesten.