Déli áramlat cikkek
Az oroszokkal tárgyal Orbán
Orbán Viktor miniszterelnök kedden Alekszej Millerrel, a Gazprom vezérigazgatójával tárgyalt - közölte Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője.
EU-orosz gázalku: egymásnak feszülnek
A történelmi léptékű EU-orosz csúcstalálkozót után az orosz energiaügyi miniszter ismertette az EurActivval az orosz tárgyalási eredményeket. Oroszország a hosszú távú gázexportőri szerződések terén és a déli gázvezeték-háborúban is kisebb taktikai engedményeket ért el. Az éles hangnem ellenére sem Putyin, sem Barroso nem tudta a másikra kényszeríteni az akaratát. A taktikai engedmények sorsdöntőek lehetnek Közép-Európában.
Pénz áll a házhoz: a Nabucco-projekt lassan beindul
Megbízólevelet írtak alá hétfőn Brüsszelben a Nabucco gázvezeték hálózat részvényesei több nemzetközi pénzügyi intézménnyel, amely a Nabucco kiépítéséhez 4 milliárd euróig terjedő finanszírozást jelenthet. Putyin orosz kormányfő a Déli Áramlat mellett kampányolt, míg Bosznia gyors reagálásában a uniós projekt melletti csatlakozásról beszélt.
Kivéreztetik a Nabucco-t?
Az orosz kormány nem titkolja, hogy az RWE német energetikai vállalatnak tett javaslatával a Nabucco-projekt meggyengítése a célja - írta a Kommerszant című orosz üzleti-közéleti napilap.
Az MFB hivatalosan a Gazprom partnere a Déli Áramlatban
Budapesten, a magyar-orosz Gazdasági Együttműködési Kormányközi Bizottság ülésén aláírták a Déli Áramlat Magyarország Zrt. vegyesvállalat alapító dokumentumait. A projekttársaságot paritásos alapon hozta létre a Gazprom és az MFB, a Déli Áramlat (South Stream) gázvezeték Magyarországon történő megvalósítása céljából.
A Nabucco és a Déli Áramlat is melléfogás?
A Magyar Természetvédők Szövetsége és a Közép- és Kelet-Európai Bankfigyelő hálózat felhívja a magyar és európai vezetők figyelmét a Nabucco és a Déli Áramlat gázvezetékekkel kapcsolatos tervezési folyamat hiányosságaira.
A szerbek is behódoltak az oroszoknak
Dmitrij Medvegyev orosz és Boris Tadic szerb államfő szerdán Moszkvában aláírja a végleges megállapodást az átfogó orosz-szerb energiaügyi együttműködésről, amelynek keretében Szerbián is áthalad majd a tervezett Déli Áramlat földgázvezeték, a szerb NIS olajtársaság többsége pedig orosz kézbe kerül, közölte szerdán az orosz Gazprom gázipari vállalat szóvivője.