Cégmegszűnés cikkek
Fordulat a magyar cégvilágban
Az augusztusi cégtrendek biztatók.
Az alacsony cégalapítási kedv is jelzi, mekkora bajban a magyar gazdaság
Júliusban is folytatódott a cégszám csökkenése, ez már a második egymást követő hónap, amikor a társas vállalkozások száma 510 ezer alá esett.
Gyengélkedik a gazdaság, nehezen indul be a cégalapítási kedv
Az idei év első negyedévében továbbra is tapasztalhatók a gazdaság gyengélkedésére utaló jelek a cégtrendben.
Nincs ok hurrá optimizmusra a cégvilágban
Csökkenő megszűnések mellett is csökkenő cégszámok a cégtrendben.
Kilenc éves rekorddal zárult 2021 a magyar cégvilágban
Nagyot ugrott 2021-ben a cégbejegyzések száma, a cégtörlések száma viszont alacsonyan maradt, így közel egy évtized után újra növekedett a társas vállalkozások száma Magyarországon.
Megbicsaklott a cégtörlési hullám, de még közel sincs vége a céghullásnak
Novemberben némi meglepetésre csupán 2026 cégtörlés került közzétételre Magyarországon.
Több éves rekord dőlt meg a hazai cégvilágban
Harmincezer felett a cégalapítások száma.
Eltűnt közel 2 ezer vállalkozás – hol fog tetőzni a cégtörlési hullám?
A kényszertörlések újraindítása cégtörlési hullámot indított Magyarországon, amely magas cégalapítási értékekkel párosulva rekordközeli cégfluktuációt okoz.
Hosszú idő után történt változás a hazai cégvilágban
Még több az új cég, mint a megszűnő, de a cégalapítások csökkenésével és a cégtörlések növekedésével hosszú idő után lassulni látszik a hazai összesített cégszám emelkedése.
Bedőlt cégek - hány vállalkozás húzta le a rolót idén?
Folytatódott a koncentráció a gazdasági versenyszférában, az idei első félév végén ugyanis csaknem 12 ezerrel kevesebb vállalkozást tartottak számon, mint tavaly decemberben.
Aggasztó jelek: fordulóponthoz ért az építőipar?
A 2020 nyári mélyponthoz képest sokáig javulni látszott az építőipar helyzete, de idén tavasszal újra az akadozás jelei tapasztalhatók.
10 éve nem történt olyan a magyar cégvilágban, mint most
Több mint kétszer annyi az új cég, mint tavaly ilyenkor, és több mint három hónapja rekord magasságokban a hazai cégbejegyzések száma.
Komoly meglepetés az építőiparban - miért alapítottak ennyi céget?
A kormányzati felújítási program sok új vállalkozót generált az építőiparban, rekordszámú vállalkozás indult 2021 februárjában.
Nyugtalanító jelek az építőiparban
Októberben az újonnan induló építőipari cégek száma nemcsak hogy évtizedes rekordot döntött, de a cégtörlések számához képesti különbség is soha nem látott magasságokba került.
Vállalkozási kényszerpályák - mit okozott a járvány a magyar cégvilágban az ősszel?
Októberben több mint 3 ezer cégalapítás történt Magyarországon, több mint 6 éve nem láttunk ilyen magas havi cégbejegyzési értéket. Közben a cégekre a kivárás a jellemző, miközben a végrehajtások száma tovább növekedhet.
Kényszervállalkozásokat szül a koronavírus
Évről évre közel 30 ezer új vállalkozást jegyeznek be az országban, de kevés közöttük az igazán új szereplő. A koronavírus következtében létrejövő kényszervállalkozások viszont befolyásolhatják ezt a trendet.
Különleges dolog történt a magyar cégvilágban
A COVID második hullámának ellenére tömegesen indulnak új vállalkozások Magyarországon, újra az elmúlt évek trendje tükröződik a szeptemberi adatokban.
Építőipari meglepetések - mi történt a cégvilágban egyetlen hónap alatt?
Csökkent, de még mindig nagyon magas az újonnan induló cégek száma az építőiparban, amit az is mutat, hogy 432 építőipari vállalkozást jegyeztek be egy hónap alatt, ezzel még mindig növekszik a szektorban működő cégek száma.
Meredeken nőtt az építőipari cégek száma
A pandémia és a csökkenő termelési volumen ellenére Magyarországon 65 százalékkal több építőipari cég indult júliusban, mint amennyi megszűnt.
Hazai vendéglátósok: kik vannak a legnagyobb gondban?
A járvány hatásainak ellenére csökken a cégmegszűnések száma a vendéglátóiparban. A jelenség mögött több összetevő áll.
Durván visszaesett a hazai cégalapítások száma
Áprilisban csupán 1442 céget alapítottak Magyarországon, ez 42 százalékos visszaesés a márciusi adatokhoz képest.
Mely hazai iparágaknak fáj legjobban a válság?
A koronavírus a legtöbb vállalkozás életére komoly hatást gyakorol, ugyanakkor a hatás jelentős különbségeket mutat ágazatonként, illetve vállalkozásonként.
Furcsa dolog történik az építőiparban
Márciusában 529 cégalapítás történt az építőiparban, ez 9 százalékkal még a 2019-es havi átlagot is meghaladja.
Meddig tudnak életben maradni a magyar vállalkozások?
Több mint 30 ezer magyarországi, 10 főnél nagyobb vállalkozás adatait vizsgálta meg egy friss elemzés, amely arra volt kíváncsi, hogy a koronavírus okozta helyzetben kinek mekkora tartaléka van, hány hónapig tudja életben tartani vállalkozását, illetve mennyire válságállók a cégek a munkavállalók szempontjából.
Komoly fordulat történt a magyar cégvilágban
Már több mint 530 ezer egyéni vállalkozás működik Magyarországon, ezzel 16 év után újra több az egyéni vállalkozó, mint a társas vállalkozás hazánkban.
Hullanak az offshore cégek
Erős visszaesés látszik az offshore tulajdonosi körhöz köthető hazai cégek számában, a tendencia bíztató, ugyanakkor továbbra is sok lehetőség van a rejtőzködni vágyó tulajdonosok számára.
Sok a bizonytalanság: mi vár idén az építőipari cégekre?
Közel 6 ezer új induló céggel és folyamatosan növekedő termelési volumennel rendkívül erős évet zárt az építőtőipar. Milyen időszakra elé néz a szektor 2020-ban?
Magyar cégvilág: tovább esett a hazai vállalatok száma
Nőtt a cégalapítások száma és kevesebb vállalkozás szűnt meg, de ez sem volt elég, hogy 2019-ben megforduljon a hazai cégek számának évek óta megfigyelhető csökkenése. 2019 során mindössze két ágazatban és három megyében nem csökkent a cégek száma.
Zárul az olló - mi történt tavaly a magyar cégvilágban?
2019-ben 29 ezer új vállalkozás indult Magyarországon, és a trend további növekedést mutat 2020-ra is.
Egyre kevesebb a cég - mi a helyzet a megmaradókkal?
A csökkenő cégszám ellenére a közzétett cégadatváltozások összesített értéke folyamatosan nő, és úgy tűnik, egyre gyorsabb a menedzsment cseréje is a hazai cégek körében.
Mi az áfa-szabály a cég megszűnésekor
Mi történik, ha egy vállalkozás megszűnik, de a visszaigényelhető áfa összege nem éri el a kiutalásra vonatkozó értékhatárt? Rövid válasz a reggeli egypercesben.