Betéti kamatok cikkek
Emelik a bankok a számlavezetési díjaikat
Április 1. egyszerre hat fontos változást is hoz a pénzügyekben.
Pár nap és tényleg megszűnik a vállalkozói kamatstop
Április 1-jétől kivezetik a betéti kamatsapkát.
Ez a bank máris a januári kamatplafon alá vitte a lakáshitelét
Nem kell megvárni az ügyfeleknek 2024-et.
Meglepően magas kamatot adnak a bankok a vállalati betétekre
Elképesztő összegeket dobnak ki a vállalkozások az ablakon akkor, ha nem gondoskodnak a csak pár napig vagy hétig szabad pénzeszközeik lekötéséről.
Kitartanak a betéti ajánlatok
Az MNB irányadó kamata ugyan már 3 százalékkal csökkent, de aki jó helyen keresi, továbbra is találhat 10 százalék feletti lekötött betéti kamatot a bankokban.
Két számjegyű betétkamatot kínálnak ezek a bankok
Meglepően kevés, mindössze 4 bank követte a bő egy éven át tartó jegybanki alapkamat-emelkedést a lekötöttbetét-kamataiban.
Van már 10 százalékos betéti kamat is
Valami elindult: több bank is látható betéti kamatot ad, életet lehelnek a megtakarítási számlába.
Végre éledeznek a betéti kamatok
Már terjednek a 6-7 százalékos betéti kamatok a bankoknál.
Egyre nagyobb a szakadék az infláció és a betéti kamatok között
Az emelkedő kamatok már a hitelezési számokon is meglátszanak. Az MNB friss adatai szerint júniusban az előző havi és a tavalyi kereslethez képest is csökkent a hitelezés a bankoknál. A betéti kamatok lassan, de stabilan emelkednek, az inflációtól azonban továbbra is jelentősen elmaradnak – derül ki a Bank360.hu összefoglalójából.
Elindultak felfelé a betéti kamatok, de még messze vannak az inflációtól
Ha nem is lihegnek még az infláció nyakába, messziről legalább már elkezdték követni a száguldó inflációt a betétek kamatai, amitől a lakosság is kedvet kapott valamelyest újra lekötni a pénzét. Ezzel egyelőre csak azt érik el a betétesek, hogy a bankban tartott pénzük nem veszít jobban az értékéből, mint eddig. A forintbetétek túlnyomó része azonban továbbra is szinte kamat nélkül értéktelenedik el egyre jobban a bankokban.
Nagy hozam kockázat nélkül - jó lenne, mi?
Itthon továbbra is rendkívül népszerű befektetési formának számítanak a befektetési alapok, hiszen csak májusban mintegy 49 milliárd forintnyi új tőke áramlott be a BAMOSZ adatai szerint. Azonban látható, hogy nemcsak ez a befektetési forma profitál az alacsony banki kamatok okozta újrarendeződésből.
Van pénz, de hova tegyem?
A kereskedelmi bankok által kínált kamatok régen elvesztették vonzerejüket az ügyfelek számára, így a nagy többség új lehetőségek után kutat. A kevésbé vonzó kamatkörnyezet jó lehetőség arra, hogy a pénzintézetek új termékekkel álljanak elő, a lakosság pedig tágítsa pénzügyi kulturális ismereteit.
Lakástakarékon többet szakítunk az osztrákoknál is
Van egy olyan terület, ahol magasan lekörözzük a legfejlettebb szomszédunkat is, ahol az elérhető pénzügyi előny többszöröse az osztrák szintnek; ez a lakástakarék. Nemzetközi kitekintés, meglepő pénzügyi különbségekkel.
Átrendeződtek a betéti kamatok
Alaposan átrendeződött a bankbetétek piaca az elmúlt félévben. A Bankmonitor.hu elemzése szerint az akciós, feltételhez kötött kamatok 2,4-3,3 százalékponttal mérséklődtek tavaly augusztus vége óta, a feltételhez nem kötött normál betéti kamatoknál ennél nagyobb visszaesést is lehetett tapasztalni. A csökkenő várható infláció miatt azonban továbbra is lehet a pénzromlás ütemét 1-3 százalékkal meghaladó reálkamattal rendelkező ajánlatokat találni a piacon, ami nemzetközi viszonylatban is magasnak számít.
Hullámvasúton a betéti kamatok
A bankbetéti reálkamatok már 2012 elején is magas szinten álltak, innen egy jelentősebb emelkedés, majd év végére egy hasonlóan számottevő süllyedés következett.
Így is gondoskodhatnánk a gyermekeinkről
Nehéz helyzetben van az, aki szülőként, nagyszülőként 0-14 éves gyermeke, unokája számára takarékoskodna a kiskorú nevére szólóan, ugyanis csak korlátozottan érhetők el ilyen konstrukciók a hazai bankoknál – derül ki a Bankmonitor.hu friss piaci körképéből.
Csökkennek a betéti kamatok
Három hónap alatt harmadszorra is csökkentette a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az alapkamatot, a múlt héten bejelentett kamatvágást azonban már „beárazta” a lekötési ajánlataiba a bankok többsége – derül ki a Bankmonitor.hu legfrissebb elemzéséből. Nemzetközi összehasonlításban még így is magasnak számít a magyar kamatszin.
Hol adnak a legtöbbet a megtakarításokért?
Lejárat előtti pénzhez jutás, vagy legalább hároméves megtakarítási szándék esetén kedvezőbb megtakarítási lehetőséget nyújt az állampapír a bankbetétnél, rövidebb időtávok esetében – főleg friss forrás bevonásánál – túlnyomórészt a banki lekötés számít racionálisan jobb döntésnek – derül ki a Bankmonitor.hu legfrissebb elemzéséből. A lakosság állampapír-állománya lendületesen nő, ami még agresszívebb betétikamat-versenyre késztetheti a jövőben a bankokat.
Megérzik a betétesek a jegybanki kamatvágást
Kettős hatást gyakorolt a bankbetéti kínálatra, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) augusztus 28-án 7 százalékról 6,75 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot. A Bankmonitor.hu aktuális, a 13 országos lefedettséggel rendelkező bankra kiterjedő betéti körképéből kiderül, hogy a pénzintézetek közel fele azonos mértékű, 0,25 százalékpontos csökkentést hajtott végre legalább egy meghirdetett betét esetében, miközben az elérhető legjobb kamatajánlatok nem változtak.
A cégek is menekülnek a devizaadósságtól
Júliusban a nem pénzügyi vállalatok forintban nettó hitelfelvevők, devizában nettó hiteltörlesztők voltak: hitelállományuk összességében csökkent. A hitelek átlagos kamatlábai az 1 millió euro érték feletti forint-folyósításoknál nőtt, az euróhiteleknél csökkent. A kör betétállománya az előző hónaphoz képest emelkedett a Magyar Nemzeti Bank friss adatsorai szerint.
Így trükköznek a bankok a kamatokkal
Vannak igazán magas bankbetéti kamatok és ezek gyakran meg is győznek sokakat arról, hogy itt már pedig le kell kötni megtakarított pénzünkett. A bankok persze semmit se csinálnak véletlenül, és ha lehet, szívesen kiveszik a maguk részét a haszonból, ezért érdemes figyelni a magas kamatozású betétek lejártakor - hívják fel a figyelmet a Bankmonitor.hu elemzői.