A nem pénzügyi vállalatoknál - csak a tranzakciót figyelembe véve - a forinthitelek állománya 47,6 milliárd forinttal nőtt, míg a devizahitelek állománya 83,4 milliárd forinttal csökkent. Az általuk kibocsátott, hitelintézetek tulajdonában lévő kötvények állománya - tranzakciókból eredően - 0,3 milliárd forinttal esett. Az említett tranzakciók eredőjeként hitelállományuk 36,1 milliárd forinttal mérséklődött.
Az 1 millió euro érték alatti forint hitelek új szerződéses értékei növekedtek, míg az eurohitelek esetén csökkenés tapasztalható. Az 1 millió euro érték feletti forinthitelek új szerződéses értékei változatlan szinten maradtak, míg az 1 millió euro érték feletti eurohiteleknél csökkenés volt megfigyelhető az előző hónaphoz képest.
Éves összevetésben az 1 millió érték fölötti új folyósításoknál (forint és euró egyaránt) növekedést, e szint alattiaknál csökkenést mutat a jegybanki statisztika. Az átlagkamatok a forinthiteleknél csökkentek (a kisebb összegű hiteleknél 1, az 1 millió euró fölöttieknél majd' 2 százalékponttal) az eurónál nőttek.
A nem pénzügyi vállalatok betétállománya - az átértékelődés és az egyéb volumenváltozás hatásától eltekintve - 105,0 milliárd forinttal nőtt. A forintbetétek esetében 51,1 milliárd forint, míg a devizabetéteknél 54,0 milliárd forint nettó betételhelyezésre került sor.
A nem pénzügyi vállalatok forint és euro betéteinek átlagos kamatlábai nem változtak az előző hónaphoz képest. A forint és euro betétek új szerződéses értékei egyaránt mérséklődtek.
A tavaly júliusi adatokhoz képest a nem pénzügyi vállalatok euróbetétei közel felére zuhantak, a forintban elhelyezet összeg mérsékelten emelkedett. Az átlagkamatok a hazai devizában tartott állománynál közel 1,1 százalékpontot esett, az eurónál 0,69 százalékponttal nőtt.