A Nemzeti Vagyonkezelő azt a feladatot kapta, hogy készítse elő a szabályozást, mérje fel az állami vagyont, és tegyen javaslatot a gyakorlati megvalósításra illetve a programba bevonható vállalkozások körére. Veres János nem cáfolta azt az újságírói felvetést, hogy a Magyar Villamos Művek (MVM) és a Szerencsejáték Zrt. szerepel azok között a cégek között, amelyek bekerülhetnek az új tulajdonosi programba, de cégneveket nem mondott.
A pénzügyminiszter elmondta, hogy március 31-ig eldöntik, várhatóan mely társaságok kerülnek be a programba, de az erdőgazdaságokra vonatkozó újságírói felvetést cáfolta. Kérdésre válaszolva közölte, a konkrétumok áprilisban kerülhetnek a kormány elé. Jelezte azt is, hogy költségvetési támogatást nem kapnak a tulajdonosi programban részt vevők. A program első részvényei még az idén megjelenhetnek a piacon.
Veres János általánosságban, cégek nevének említése nélkül úgy fogalmazott: olyan társaságok kerülhetnek be a programba, amelyek tőzsdeképesek, amely cégek jó befektetésnek bizonyulhatnak közép- és hosszú távon a kisbefektetők számára is. A miniszter kifejtette, hogy az állami cégvagyon jelenleg 106 olyan társaságból áll, amelyekben az államnak többségi részesedése van, ebből 70 társaságban van 100 százalékos állami tulajdon, 36 cégben van többségi, de nem 100 százalékos állami tulajdoni hányad. A 100 százalékos állami tulajdonú cégek közül 37 olyan társaság van, amelyben a jelenleg érvényes vagyontörvény szerint 50, 75, illetve 100 százalékban határozta meg a jogalkotó a tartós állami tulajdonban maradó vagyoni hányadot.
A miniszter szerint a kormány most úgy gondolja, hogy a jelenlegi feltételek szerint csak néhány olyan társaság van, amely a tőzsdei privatizációnak is megfelel a 106 állami tulajdonú vállalatból, azaz csak néhány társaság rendelkezik jelenleg olyan gazdálkodással, amelyek elfogadhatóan, illetve reálisan rövid idő alatt tőzsdeképessé tehetőek. Veres János a reálisan elfogadható időtartamot hónapokban jelölte meg.