A számos aggasztó tényező részvényeladási pánikot indított el, így a szokásosnál sokkal nagyobb veszteségekbe kerültek a vezető tőzsdeindexek, pedig az amerikai részvénypiacok zárva voltak, azaz nem adtak semmiféle, sem pozitív, de, ami valószínűbb lett volna, negatív impulzust az európai tőzsdéknek.
A veszteségek nagyságára jellemző, hogy a párizsi tőzsde CAC-40 vezető indexe 6,83 százalékos eséssel zárt, olyan mértékűvel, amire a 2001. szeptemberi amerikai terroresemények alkalmával volt legutóbb példa.
Londonban a FTSE-100 index "csupán" 5,48 százalékot zuhant, amivel 5578,20 pontig ment le. Egyes részvények vesztesége azonban ennél jóval nagyobb lett: például a három bányaipari óriásvállalat, a Rio Tinto, a BHP Billiton és az Anglo American részvénye erős 10, illetve 9,2 százalékot vesztett, a Cairn Energy árfolyama 8,66 százalékot, az Old Mutual biztosítói részvény 8,45 százalékot. A banki papírok árfolyamvesztesége általában meghaladta a 6, esetenként a 8 százalékot, de például a British Telecom is esett 6,62 százalékot, és a kiskereskedelmi részvények többségének árfolyamesése is elérte 5-6 százalékot.
A frankfurti DAX-30 index 7,16 százalékot zuhant, 6790,19 pontra. Az indexben minden részvény ára határozottan lefelé ment, míg Londonban a Footsie-ban volt néhány emelkedő árú papír is. Frankfurtban gyakorlatilag négy részvény árfolyamvesztesége is két számjegyű lett, beleértve az Allianz biztosító részvény 9,99 százalékos esését. A Commerzbank árfolyama 10,06 százalékkal, a Deutsche Börse-é 10,18 százalékkal, a Hypo Real Estate-é 18,46 százalékkal esett alá. A technológiai részvények olcsóbbodása is nagyobb volt az átlagnál, bár a Deutsche Telekom árfolyamvesztesége a nap végére 4,45 százalékot ért el. "Meglepően" kis mértékben, 1,05 százalékkal ment le viszont a Volkswagen részvény ára.