A fogyasztóval üzleten kívül kötött szerződésekről még 2004-ben hozott rendeletet a kormány. A házaló kereskedésnek is hívott eladási forma azonban bővebb annál, mint hogy az ügynök felkeresi lakásán a reménybeli vevőt. E körbe például tartozik az árubemutatókon történő termékértékesítés is.
A jelenlegi szabályok is megengedik azt, hogy a vevő elálljon a megkötött szerződéstől. Erre 8 munkanapja van, amit a szerződéskötéstől kell számítani akkor, ha nyomban meg is kapja az árut, illetve az áru átvételétől "ketyeg" a 8 nap, ha a termék később érkezik. E megoldásnak az a hátránya, hogy hiába gondolta meg magát a vevő a megrendelés és a leszállítás között, át kell vennie az árut ahhoz, hogy - 8 napon belül - elállhasson a vételtől.
Akár e-mailen is
Ezt küszöböli ki az az új szabály, amely szerint az elállás joga a szerződés megkötésével indul, és az áru átvételétől számított nyolcadik munkanapig tart. Így már akár a szerződéskötés napján elállhat a vételtől a megrendelő, így felesleges költségtől kíméli meg a kereskedőt, hiszen nem kell annak kiküldenie az árut.
Az elállást - új szabályként - e-mail-ben is közölni lehet az eladóval. Szintén új előírás, hogy a vevő panaszát a kereskedő köteles megvizsgálni, és a kézhezvételtől számítva 30 napon belül tájékoztatni az eredményről. (A magyarok egyhatodának van problémája a mobilszolgáltatásokkal, vagy készülékvásárlással, ezért felvilágosító kampány indult.)