A - többi között a budaörsi, a dunavarsányi és a gyáli ipari parkokat is üzemeltető - cég, a beruházások arányában üzletrészt szerez a hevesi ipari parkot működtető gazdasági társaságból - közölte az aláírást követően Csáki Zsigmond polgármester. Ugyanakkor a város és a cég közösen pályáznak a Nemzeti Fejlesztési Terv keretében az 57 hektáros terület infrastrukturális fejlesztésére; ez a számítások szerint 300-500 millió forint beruházását igényli.
A város által elfogadott stratégia szerint, elsősorban a hazai kis- és középvállalkozásokra számítanak befektetőként. (Nemrég ipari park címet nyert a Barcikai Ipari Park, amelyet Kazincbarcika önkormányzata hozott létre. A vezetők elképzeléseit a BorsodChem is támogatja.)
Minimális önrész a pályázatokhoz
Azért esett a választás az ISC-re, mert az inkubátor-házakat, illetve innovációs központokat is működtető társaság mintegy 40 fajta szolgáltatást kínál a kis- és középvállalkozások számára, ily módon szoros kapcsolatot ápol a szektorral - közölte a polgármester.
A megállapodás nyomán közös stratégiát dolgoznak ki a park fejlesztésére; ez a tervek szerint egy fél éven belül készül el - emelte ki az aláírást követően Gergely Zoltán, az ISC ingatlanfejlesztési üzletágának vezetője. A budaörsi ipari park esetében például egy olyan 67 hektáros területet üzemeltet a társaság, ami háromszáz, összesen háromezer embert foglalkoztató cégnek ad otthont.
A jelenleg 27 hektárnyi területű hevesi ipari parkban egyelőre 10, összesen 300 munkavállalót foglalkoztató vállalkozás telepedett meg. A város újabb 30 hektárral kívánja bővíteni a területet. A leghátrányosabb helyzetű kategóriába tartozó, 12 ezer lakosú településen 21 százalékos a munkanélküliség. Ez azt jelenti, hogy minimális, 5-10 százalékos önrésszel juthat hozzá az uniós pályázati forrásokhoz. (Mezőhegyesnek három vasútvonala van, ám ezeket meg akarják szüntetni, ami azért problémás, mert amikor a helyi ipari park megépült akkor a fejlesztési tervekben úgy számoltak, hogy az árú ki és bevitelét vasúton oldják meg...)