Öten aláírtak, de mások sincsenek kizárva

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) november 9-én, szombaton öt szervezettel kötött stratégiai megállapodást a jogszabályok előkészítésében való részvételről.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Fotó: SXC

Az NGM miniszteri tárgyalójában tartott ünnepélyes aláíráson a kétoldalú megállapodásokat Horváth Viktória, turizmusért felelős helyettes államtitkár, valamint Niklai Ákos a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségétől, Vancsura Miklós a Magyar Fürdőszövetségtől, Garancsi István a Magyar Természetjáró Szövetségtől, Szabó Géza a Falusi és Agroturizmus Országos Szövetségétől és Molnár B. Tamás a Magyar Gasztronómiai Egyesülettől látta el kézjegyével.

Az NGM közleménye szerint „a stratégiai partnerségi megállapodások annak érdekében jöttek létre, hogy olyan jogszabályok szülessenek, amelyek alkalmasak arra, hogy biztosítsák a szállodákkal, falusi szálláshely szolgáltatással, természetjárással, a magyar gasztronómiai kultúrával valamint a fürdőkkel és az egészségturizmussal összefüggő szolgáltatások kiegyensúlyozott, tartós fejlődését. A megállapodások lehetőséget adnak arra, hogy a szövetségek részt vegyenek a szabályozási koncepciók előkészítésében, amelyek megalapozzák az említett területek fejlesztési céljait is magában foglaló jogszabályokat, illetve a jogszabálytervezeteket."

Egy hetet sem nyaraltunk a nyáron
Egyre kevesebben utaznak el egy egész hétre nyaralni, a magyarok többsége csak 3-4 éjszakára foglalt belföldi szállást az idei nyáron, de a kánikula kárpótolta a szállásadókat a hideg tavaszért. Már minden ötödik foglaláskor SZÉP-kártyával fizettünk.
Az ünnepélyes aktust megelőző tájékoztatón Horváth Viktória többek között elmondta, hogy a helyettes államtitkárság a szakmával közös erőfeszítésekben látja a közös sikerek kulcsát. Kiemelte a néhány nappal korábban társadalmi vitára bocsátott Nemzeti Turizmusfejlesztési Koncepció jelentőségét, s megismételte, hogy a tárca várja a szakma észrevételeit, javaslatait.

Az ünnepélyes aláírások után, Horváth Viktória a turizmus.com-nak elmondta: most azzal az öt szervezettel kötöttek együttműködési megállapodást, amelyek az elmúlt években már nagyon aktívak voltak törvényalkotási kezdeményezéseikkel, de ez nem jelenti azt, hogy a helyettes államtitkárság ne lenne nyitott hasonló megállapodások megkötésére más turisztikai szakmai szervezetekkel is.

Klaszterrel segítenének magukon a szállodák
Közös online vendég- és partnerszolgáltatás-koordináló rendszer kialakításával kívánják élénkíteni a Turisztikai Hotel Klaszterben társult wellness szállodák, turisztikai és egyéb szolgáltatók Észak-magyarország bor- és részben gyógy- és egészségturizmusát.
 

Véleményvezér

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo