1. Segítsük a folyamatot!
Első lépésként tervezzük meg azt a folyamatot, ami az érdeklődőket elvezeti a vásárláshoz! Nem biztos, hogy az a legjobb megoldás, ha rögtön a terméket és az ajánlatot toljuk "az orra alá". Fontos, hogy erősítsük a látogató, érdeklődő fejében egyébként is jelen lévő problématudatot és ismertessük vele a cégünk által megoldást, függetlenül attól, hogy a kapcsolatfelvétel írásban vagy szóban történik. Majd mutassuk be a megoldásul szolgáló termék/ szolgáltatás előnyeit potenciális vevőnk szempontjából.
2. Azt adjuk, amit keres!
Soha ne felejtsük el, a látogató mindig információt keres és leginkább információval lehet felkelteni a figyelmét. Legyünk tehát informatívak! Bármit is ír be a keresőbe, bármilyen hirdetésre kattint, mindig azért teszi, mert információt akar gyűjteni az érdeklődése tárgyáról. A homályos hitegetés hosszú távon nem jön be -főleg nem az internet korában, ahol könnyedén, pár kattintással egy másik oldalon találhatja magát. Az információk begyűjtését követően, a kapott információk tükrében eldönti, hogy hol és kitől fog vásárolni. Igyekezzünk kielégíteni a látogató információéhségét egy ingyenes információs anyaggal, ami számára hasznos. Lehet ez egy korrektül vezetett szakértői blog, vagy egy esettanulmány arról, hogy milyen klasszul oldotta meg a cégünk egy másik vásárló hasonló problémáját.
Amikor már érdeklődővé kovácsoltuk a látogatónkat, megadtuk neki az érdekes és hasznos információt a tevékenységünkről/termékünkről/iparágunkról, akkor kezdjük el bombázni őt a legjobb ajánlatokkal! De ne felejtsük el, hogy ritka, hogy egy új vevő az első alkalommal vásárol. (Ha nem is kattint azonnal a banner vagy egyéb hirdetésre a felhasználó, úgy tűnik, azért a reklámok hatása nem szűnt meg. Mindössze lassabban reagálnak a látogatók – különösen nagy tehát a jelentősége az újracélzásnak.) Minél komplexebb az amit kínálatunk, annál inkább igaz ez. Legyünk tehát türelmesek. Ez azonban csak akkor lehetséges, ha tudjuk, az az érdeklődő aki most nem vásárolt, nem vész el örökre. Éppen ezért viszont elengedhetetlenül fontos, hogy az új érdeklődőtől minden esetben szerezzük meg az e-mail címét, és tudjuk meg tőle, hogy miből vagy kitől szerzett tudomást a cégünk létezéséről.
A remarketing technikák pedig lehetővé teszik, hogy az interneten akkor se veszítsük szem elől az egyszeri érdeklődőt, ha elkalandozott a honlapunkról.
5. Egy kudarc, nem kudarc
Ha létrejött az első kontaktus, akkor kezünkbe vehetjük a kapcsolatot, és nem hagyjuk kihűlni, amíg el nem juttatjuk a potenciális ügyfelünket az első vásárlásig. Nem véletlenül sikeresek azok a cégek, akik komolyan veszik a kapcsolatok utánkövetését, szinte szisztematikusan végzik ezt a feladatot.Ha kiküldtünk 1000 hírlevelet és csak 100 ember vásárolt, az nem rossz arány, de a többi 900-nak érdemes kiküldeni újra, mert a statisztikák szerint belőlük is könnyen lehet vásárló, csak nem elsőre. Fontos, hogy elhiggyük, az értékesítés egy soklépcsős folyamat, legalább 5-6-7 kontaktus kell ahhoz, hogy valakiből vevő legyen. Ha nem vagyunk felkészülve az első lépéskor arra, hogy majd megtegyük az ötödiket is, akkor bele se kezdjünk!