Perlusz László úgy látja, különösen a mostani, a jövő évet tervező, rendkívül bizonytalan időszakban biztos fogódzókat kell adni a vállalkozásoknak, hogy érdemes kitartani, megtartani a munkaerőt, fenntartani a vállalkozás működését, mert hamarosan meglesz a vakcina, és vele jön a gazdasági fellendülés. Ehhez ajánlott lenne megnyitni azokat a támogató rendszereket, amelyek a tartalékaikat vesztett cégeket segítik egy optimista döntés meghozatalában, egy növekedést és fejlesztést tartalmazó jövő évi üzleti terv elfogadásában.
„Ha egy cég a koronavírus első hullámában bukott 30 százalékot és most kissé fellendülő szakaszban van, akkor sem éri el az év eleji bevételi szintet még sokáig, hiszen először a nagy zuhanás mínuszait kellene visszahoznia. Tehát az itt-ott tapasztalható élénkülés még nem a kilábalás” – tette hozzá.A vállalkozók is a Kurzabeit mellett érvelnek
Hogy a VOSZ milyen támogatási formában látja a kiutat, Perlusz László szerint a tavasszal közösen kicsiszolt bértámogatási rendszer kereteinek megnyitása biztos, hogy nagy megkönnyebbülést jelentene még azon cégeknek is, akik ma még nem vennék igénybe, de tudnák, hogy januárban ott lesz a mentőöv, ha kell. A többi eszköz (például adó- és járulékcsökkentés) szintén ösztönző hatású lenne ahhoz, hogy a vállalkozók kitartsanak még néhány hónapig, a vakcináig, a piac megnyugvásáig.
A támogatások odaítélése pedig rászorultsági elven kellene működjön – mondja a VOSZ főtitkára –, hasonlóan a törlesztési moratórium meghosszabbításához. Tehát például amely cég legalább 25 százalékos bevétel-csökkenést szenvedett el, az részesülhet a támogatásban. Ezzel piacsemleges és igazságosabb is lehet a szükséges beavatkozás a piaci folyamatokba.