A munkahelyválasztást befolyásoló három legfontosabb tényező nem változott az elmúlt években, hiszen a kutatások szerint a fizetés továbbra is a leghangsúlyosabb, amit a kellemes munkahelyi légkör és a hosszú távon biztos állás követ.
Emellett évről évre nő az időmegtakarítási, illetve az etikai szempontok szerepe, mint például a munka-magánélet egyensúlyának biztosítása, a munkahely elhelyezkedése, a cég által képviselt környezetvédelmi és a társadalmi felelősségvállalás, valamint a szolgáltatások, termékek minősége.
A K&H-nál dolgozók visszajelzései alapján egyértelműen látható, hogy a munkatársak nem csupán a fizetési csekkel azonosítják munkahelyüket. A munkavállalók ma már számtalan olyan szempontot figyelembe vesznek, mint a cég hosszú távú, stabil, környezettudatos működése, a kellemes vállalati kultúra vagy a fejlett technológiai háttér. Emellett nő a kisgyermekes munkavállalókat segítő családbarát munkahelyek iránti kereslet is – hívta fel a figyelmet Végh József, a bank HR igazgatója.
A legnagyobb igény egyértelműen a home office iránt van, aminek a legnagyobb pozitívuma az utazási idő megspórolása, egy budapesti dolgozó esetében ez akár napi 2 óra is lehet.Az otthoni munkavégzés az irodai környezetet is befolyásolja, hiszen ugyanabban a munkatérben egyszerre kevesebb munkatárs dolgozik, így kényelmesebb lehet a bent dolgozó kollégák számára is – tájékoztatott Végh József.