Szuper gazdagok lettek a gazdagok, 10 százalék kezében van a magyar vagyonok fele

A hazai privátbanki szolgáltatók összességében kiválóan vizsgáztak a vagyonkezelői piac vezető monitoring cége, a Blochamps Capital elmúlt 10 év munkáját felölelő vizsgálatán. A vagyonkezelő cégek zöme jól kezelte az elmúlt évek fő kihívásait, a gyenge kamatkörnyezetet és a vagyonok hihetetlen mértékű koncentrációját, míg a következő években az alapvetően átalakuló hozamkörnyezet, illetve a személyre szabott szolgáltatások iránti felerősödött ügyféligény lehet a fő kihívás számukra.

A piacok stabilizálódásával a Blochamps prognózisa szerint a következő 2 évben újabb ezermilliárddal nőhet a hazai privátbanki vagyontömeg, s ennek megfelelően a szolgáltatók dúskálnak majd az ügyfelekben. Ugyanakkor mivel a statisztikák egyértelműen azt mutatják, hogy a 30 millió forint belépési korlát feletti vagyonnal bíró, 2023 elején mintegy 26 ezer számlát jelentő affluens réteg fog jelentősebben megerősödni, 2023-2024-ben újra kell gondolni a banki és vagyonkezelési szektor szegmentációját, működését. Döntés előtt állnak mind a vállalati bankok vagyonkezelési, mind a retail bázisú univerzális bankok privátbanki vezetői.

Bizonyítványt kaptak a vagyonosok pénzeinek kezelői

Különböző kiszolgálási modellekkel, széles vagyonkezelési palettán teljesítettek jól a szolgáltatók

Az elmúlt 10 évben a vagyonkezelői szolgáltatások hazai piaca alapjaiban alakult át, a változások során mutatott teljesítményt és a szakmai munkát összegezte a magyar privátbanki piac elsőszámú monitoring tanácsadójaként a vagyonkezelők munkáját 2003 óta elemző Blochamps Capital szakmai bizonyítvány tablója. Az értékelés alapja a Blochamps által kidolgozott szakmai szolgáltatási szempontrendszer volt. Bár a magyarországi vagyonkezelési és privátbanki piacon az ügyfelek 2012 és 2022 között több, mint 20 szereplő vagyonkezelési szolgáltatásait vehették igénybe, ám a vizsgálat csak azokra terjedt ki, amely cégek a 10 éves időszak teljes egészében szolgáltató partnerei voltak a kiemelt szegmensek ügyfeleinek.

Az értékajánlatok, a privátbankárok felkészültsége, a képzési és exkluzív szolgáltatási lehetőségek elérhetőségei, valamint a mindenkori fejlesztési potenciál mellett az értékelés egyik sarokköve természetesen a kezelt vagyon 2023 januári mérete. E tekintetben az OTP Bank áll az élen, 2622 milliárd forintot kezelnek a privátbanki számláikon. A dobogós helyezésekért komoly harc zajlik: az MKB Bank 911, az Erste Bank 842, a Raiffeisen pedig 821 milliárd forint megtakarítás felett döntött. Az egy számlára jutó vagyon tekintetében a butikszolgáltatást megújító osztrák Bank Gutmann budapesti irodája vezető szerepe hasonlóképp megkérdőjelezhetetlen, a hazai dobogóra az MKB, a Hold Alapkezelő és a Concorde PB jutott fel.

Véleményvezér

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban 

80 felett már nincs sok esélyünk.
A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben

A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben 

A francia elnök keményen beszólt az európai gazdaságpolitikának.
Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága

Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága 

A kormány tavalyi, többször módosított hiánycélja sem teljesült.
Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo