Az 1,26 millió lakosú szigetország 2020-ban rövid időre bekerült a magas jövedelmű országok közé, de a világjárvány súlyosan érintette a kulcsfontosságú turisztikai ágazatot, és hatással volt a foglalkoztatásra. A fiatalok munkanélküliségi rátája 25 százalék közelébe emelkedett. Az arány javult az utóbbi években, de most is sokan mennek még külföldre munkát vállalni a szigetországból.
A közhiedelem szerint a fiatal felnőttek (30 év alattiak) általában a legboldogabb demográfiai csoportok. A boldogság a középkorig csökken, és 60 év körül kezd ismét növekedni. A boldogságszakadék szempontjából vizsgált országok azonban eltérnek a többségi mintától, és az idősebb generációk sokkal boldogabbak, mint a fiatal felnőttek.
Az, hogy az idősebb generációk boldogabbak, önmagában nem rossz. Az azonban, hogy a fiatalabb felnőttek sokkal boldogtalanabbak ugyanabban az országban, számos társadalmi problémára utalhat, amelyekkel a 30 év alattiak szembesülnek.
Például az Egyesült Államokban és Kanadában – mindkettő közel áll a boldogságszakadék lista éléhez – sok fiatal felnőtt érzi úgy, hogy az otthonteremtés ára, a 30 éves lakáshitel törlesztések túl hosszú távú, nagy terhet jelentenek számukra, már pedig az önálló lakhatás a siker egyik kulcsfontosságú mutatója.
Az éghajlati aggodalmak is nagyok főleg a fiatalok között. Végül a tartós gazdasági egyenlőtlenségek is elsősorban a fiatalabb generációra nehezednek, sokan úgy érzik, hogy soha nem engedhetik meg maguknak a nyugdíjba vonulást. Mindez egy növekvő járványt eredményez, ahol a 18–25 év közöttiek sokkal nagyobb arányban számolnak be a magány érzéséről, mint az általános népesség.