Vagyonkezelés cikkek
A világ új Dagobert bácsikat talált
A vagyonkezelő cégek tőkéje sokszor már meghaladja fejlett országok GDP-jét.
A leggazdagabbak lubickolnak a pénzben
A több évtizede nem látott mértékű infláció a leggazdagabbakat tette még vagyonosabbá.
Szuper gazdagok lettek a gazdagok, 10 százalék kezében van a magyar vagyonok fele
2012-2022: A vagyonosok száma nőtt, de vajon a vagyonkezelők tudják tartani az iramot?
A magyar jog lehetőséget ad rá, de a cégek még ritkán használják
Az öröklés és generációváltás mellett a céges és magánvagyon elkülönítése a családi vállalkozások egyik legnagyobb kihívása.
Öröklés: kényes kérdést válaszol meg ez a fontos szolgáltatás
Az öröklési eljárás és a végrendeletek kezelése gyakran hosszas, lelkileg és fizikailag egyaránt megterhelő és időigényes procedúra.
Bizalmi vagyonkezelés: ez az 5 leggyakoribb tévhit
Bár a magyarországi bizalmi vagyonkezelés az utóbbi években kitört a jogászszakmai körökből, és egyre ismertebbé vált az üzleti életben, még hosszú az út odáig, hogy olyan általánosan elterjedt intézménnyé váljon, mint a „trust” az angolszász világban. Friss és a magyar polgári jogtól valamelyest rendszeridegen konstrukcióról lévén szó, nem különösebben meglepő, hogy a közgondolkodásban egyelőre számos tévhit tartja magát. Simon Stella, az AegisLegal szakértője segít eloszlatni ezeket.
Beszélgetés Dr. B. Szabó Gáborral és Dr. Menyhei Ákossal, a Primus Trust Bizalmi Vagyonkezelő Zrt. igazgatósági tagjaival és a Primus Vagyonkezelő Alapítvány kuratóriumi tagjaival
Piac és Profit (P&P):
Beszélgetésünk apropóját a hazai bizalmi vagyonkezelés, azaz a „magyar trust” két vezető szakemberével az adja, hogy újabban egyre többet lehet hallani a bizalmi vagyonkezelésről és – különösen a felsőoktatás erőteljes átstrukturálási törekvései kapcsán – a vagyonkezelő alapítványokról. Az információk többnyire semlegesek, a szakmai értékelésektől tartózkodnak, s a negatívabb vélemények is inkább tekinthetők politikai állásfoglalásnak, mintsem szakmai elemzésnek vagy kritikának. Mi lehet ennek az oka?
Hogyan lehet megvédeni a családi vagyont?
A generációváltás minden vállalkozás számára kihívást jelent. Több faktor is veszélyezteti a hatékony működés biztosítását és fenntartását, ezek egyike a családi vállalkozások dinamikus működésének leállásához vezető vagyonfeldarabolódás. 2019 márciusától már két alternatív módszerrel is el lehet kerülni egy ilyen nemkívánatos eseményt. A már létező bizalmi vagyonkezelés mellett a tavaly bevezetett családi alapítványok széles körű elterjedése harminc évvel lemaradva követheti az osztrák sikertörténetet.
Adóelkerülésre is jó lehet az új szabályozás?
Vagyonkezelő alapítványokról fogadott el törvényt a napokban az Országgyűlés. A külföldi mintákon alapuló szabályozás vonzó alternatívát jelenthet a magyar vállalkozók és a külföldi befektetők számára.
Mentés másként – nehezebb lesz a vagyonok elrejtése
Az Európai Unió Tanácsának új irányelve módosítja a korábbi szabályozási kereteket, hatékonyabb és átfogóbb jogi eszközöket kínálva a tagállamok számára a transzparenciáért vívott küzdelemben.