Az összvolumen és a szerződésszám alapján meg lehet becsülni mekkora volt a szerződéseknél az átlagos hitelösszeg. Ez 2025. márciusában 19,9 millió forintra rúgott. Egy évvel korábban az átlagösszeg még csak 17,96 millió forint volt. Vagyis egy év alatt közel 2 millió forinttal, 10,7 százalékkal emelkedett az átlagos kölcsönösszeg. Az egy szerződésre jutó átlagösszeg még sosem volt ilyen magas, ez azt is jelenti, hogy egyre több kölcsönre van szüksége a lakásvásárláshoz a magyaroknak.
Azt nem lehet pontosan tudni, hogy hányan vettek fel piaci kamatozású lakáshitelt és hányan támogatott kölcsönt, de a rendelkezésre álló adatokból azért ez is megbecsülhető.
A 6924 szerződésből 1188 legfeljebb 1 évig fix kamatozású. A piaci kölcsönök között az ilyen változékony kamatozású hitelek csak elvétve jelennek meg, vagyis jó eséllyel ezen szerződések döntő többsége a CSOK Pluszhoz, Falusi CSOK-hoz köthető támogatott kölcsön lehet. Vagyis a szerződéseknek nagyságrendileg a 17 százaléka lehet támogatott kölcsön.
Természetesen egy személy több szerződést is köthet, így arról még nincs pontos adat, hogy hányan is igényeltek lakáshitelt. Az MNB korábbi, 2024. második negyedévi adatai alapján 20 600 szerződést kötött 17 800 ügyfél. Ha ezt az arányszámot elfogadjuk, akkor nagyságrendileg 5900-6000 fő vehetett fel lakáshitelt márciusban. A Duna House barométer becslése alapján mintegy 12 200 adásvételi szerződést köthettek márciusban. Ezeknek mintegy 48-49 százalékához kapcsolódhat lakáshitel.