Munka nélkül marad a világ leggazdagabb embere

Bill Gates, a Microsoft alapító-elnöke visszavonul pénteken a szoftverbirodalom napi ügyeinek irányításától. Marad a jótékony célú tevékenység.

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Bill Gates 1975-ben, megsejtve a személyi számítógépek forradalmának kezdetét, kimaradt a Harvard Egyetemről, hogy megalapítsa a Microsoft céget, amely a világ legnagyobb szoftvervállalatává nőtte ki magát. Az 52 éves Gates - aki cége sikereinek köszönhetően 13 éven át, egészen tavalyig a világ leggazdagabb embere volt - 33 év elteltével visszavonul. A jövőben feleségével közösen létrehozott Bill és Melinda Gates Alapítvány - a világon a legnagyobb magánalapítvány - ügyeinek szenteli idejét, egyebek között vakcinakutatásoknak és harmadik világbeli fejlesztési programok támogatásának.

A nagy gazdagság nagy felelősséggel jár - szokta emlegetni a máig kamaszos arcú, de már őszülő hajú Gates, aki a Microsoft legnagyobb részvényeseként megtartja az elnöki címet, és bizonyos technológiai fejlesztésekből továbbra sem kíván kimaradni. A cég részvényeinek 8,7 százaléka az övé, ez 23 milliárd dolláros vagyont jelent. "A 20. század egyik legéleslátóbb üzletembere és technológiai szakembere" - mondta Michael Cusumano, a Massachusettsi Műszaki Egyetem professzora Gates öröksége kapcsán.

"Nem feltétlenül fogják széles körben tisztelni, de arra az emberre emlékeznek majd, aki egy olyan tevékenységet teremtett, amely az amerikai gazdaság egy jelentős szeletét képviseli" - fogalmazott Rob Helm független kutató, aki szerint Gates olyan nagy üzletembereként vonul majd be a történelembe, amilyen John D. Rockefeller volt. A Microsoft két éve készül a szoftverzseni távozására, helyét három szakember fogja betölteni.

Gates nehéz pillanatban hagyja el cégét, amely a gyorsan változó számítógépes világban egyre keményebb harcot vív a Google internetes céggel és régi riválisával, a Macintosh gépeket gyártó Apple-lel. (Az ötödik számítógépes forradalom előtt áll a világ, ez az átalakulás pedig forradalmasíthatja a tudományt is - állítja Steve Ballmer, a Microsoft vezérigazgatója.) S bár a világ komputereinek 90 százalékán Windows-programok futnak, a Macintosh számítógépek 5 százalékra növelték piaci részesedésüket. A 2007 januárjában kibocsátott Vista operációs rendszer egyáltalán nem lett népszerű a felhasználók körében, sokan inkább a korábbi XP rendszernél maradnak, mások érdeklődése a nyílt forráskódú ingyenes Linux programok, valamint a Macintosh gépek felé fordult, ez utóbbiakon az Apple saját operációs rendszere fut.

Véleményvezér

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten 

A jövedelemhez képest Bécsben a legolcsóbb a lakhatás egész Európában.
Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt

Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt 

A nyugdíjas fizetések nagyon felizgultak Magyar Péter látogatása miatt.
Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben

Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben 

Az ellenzéki vezető szerint a Fidesz propagandistákat vet be, hogy az emberek ismerhessék meg a valóságot.
Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről

Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről 

Az elmaradt reformok tragédiája.
Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben 

Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo