A mérséklődés Fejér és Komárom-Esztergom megyében meghaladta a félezret, Veszprém megyében pedig, ahol leginkább jellemző a szezonalitás, ennek csaknem kétszeresével, több mint ezerrel kevesebb az álláskereső, mint egy hónappal korábban.
A legtöbben Fejér megyében keresnek állást, itt regisztrálták a régióban nyilvántartott munkanélküliek 40 százalékát, ennél valamivel kedvezőbb az arány Veszprém megyében.
A közép-dunántúli megyékben közel 50-nel nőtt az álláskeresők száma, míg Komárom-Esztergomban több mint 400 fős csökkenés tapasztalható, így régiós szinten az egy évvel ezelőttihez képesti mérséklődés meghaladja a 300-at. (Összesen 3,6 milliárd forintból három közmunkaprogram indult, vagy indul május elején, melyek során 4500 ember kap átmeneti állást.)
A nyilvántartott álláskeresők egyötöde tartósan, folyamatosan egy éven túl szerepel a regisztrációban. Számuk az egy évvel korábbi létszámnál több mint 800-zal magasabb. A régió tartós álláskeresőinek mintegy kétötöde továbbra is Fejér megye kirendeltségeinek nyilvántartásában szerepel.
Áprilisban a régióban élő 36 ezer álláskereső közül 15 ezer 519 ember kapott munkanélküli segélyt, a szám egy hónap alatt 1200 fővel csökkent, viszont az egy évvel korábbinál közel 300 fővel magasabb. Területileg az ellátottak 40 százaléka Fejér, egyharmada Veszprém és egynegyede Komárom-Esztergom megyei álláskereső.
A KSH által számított munkanélküliségi ráta 5 százalékot tett ki a Közép-dunántúli régióban, ami kedvezőbb az országos, 7,7 százalékos értéknél. (Ötmilliárd forintnál is többet fordíthat az idén és jövőre a hátrányos helyzetűek foglalkoztatására, képzésére az Észak-magyarországi Regionális Munkaügyi Központ.)