Szegeden ugyan már megkezdődött a BYD nagy autóipari beruházásának előkészítése, ám ez még nem jár tömeges beköltözéssel. Piros Szilvia, az OTP Ingatlanpont dél-alföldi régióvezetője szerint majd jövőre vagy azt követően derül ki, hogy milyen hatással lesz ez a helyi bérleti piacra. Egyelőre az az újdonság, hogy a tavalyinál többen kerülnek be a felsőoktatásba, így Szegeden és Kecskeméten is nagyobb roham várható a pontszámkihirdetés után.
Ebből egyelőre annyi látszik, hogy már nagyobb számban találkoznak érdeklődő, tapogatózó, a lehetőségeiket mérlegelő diákokkal. Az árak tavaly óta nagyjából az inflációt követve emelkedtek. A skála széles: szobát lehet kapni már havi 50-60 ezerért, garzont 100 ezertől, kétszobás lakást 130 ezer plusz rezsitől. E mellett kínálnak luxuskategóriás lakásokat is havi félmillió feletti bérleti díjjal.
Szegeden sok a külföldi diák, ők a magasabb lakbéreket is meg tudják fizetni, s keresik is a modern, jól felszerelt lakásokat főleg az egyetem, illetve az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ (TIK) közelében. A magyar diákok közül a kevésbé tehetősek a város távolabbi részein találnak szállást, ám ez Szeged esetében, a jó tömegközlekedés miatt nem komoly hátrány.
A közeli Kecskemét bérleti piacán a diákok helyett inkább az autóipari vállalatok dolgozóinak az igényei dominálnak. Ott nagyon sok családi házat alakítottak át munkásszállóvá, azzal bővítve a kínálatot. Piros Szilvia és munkatársai mindkét városban találkoztak már olyan szülőkkel, akik maguk is inkább ingatlanvásárlással igyekeznének megoldani a gyerekeik szállásgondját a tanulmányaik idejére.