Vidéken az albérletvadászat azért sem olyan látványos, mert több helyen – például Szegedről, s Pécsről számoltak be ilyenről a bérbeadók eleve az egyetemi hirdetőtáblákon vagy a zárt hallgatói csoportokban teszik közzé az ajánlataikat, s ezzel még valamelyest szűrni is tudják a jelentkezőket.
Ennek ellenére a bérleti lehetőségek bővítéséből az ingatlanszakértők sem maradnak ki. Markó Ildikó, az OTP Ingatlanpont dél-dunántúli régióvezetője szerint Pécsett már több szülő érdeklődött vételi lehetőségről: olyan lakást kerestek, ahova az egyetemet kezdő gyerekük majd a szállást tőle bérlő hallgatótársaival együtt költözhet.
Más a helyzet északon, ahol Komádi Csaba, az OTP Ingatlanpont észak-dunántúli régióvezetője szerint már csak a magas helyi ingatlanárak miatt sem vonzó a hallgatók szülei számára a vásárlás. A bérlakáspiacuk egyébként felemás.
Veszprémben egyelőre nincs extra érdeklődés, viszont van választék. Havi 130-150 ezer forintért hozzá lehet jutni egy kisebb lakáshoz és 55 négyzetméter felettiek is elérhetőek 150-200 ezer forintért. E szempontból legolcsóbb a Jutasi úti lakótelep, míg az Egyetemváros és a Cholnoky városrész déli részének a téglaépítésű lakásai a legdrágábbak. Tapasztalatai szerint a diákok egyre inkább a jó állapotú, felújított, vagy új építésű lakásokat keresik.