A gépjárművek még mindig mintegy kétharmada rendelkezik január elsejei fordulónapos kötelező felelősségbiztosítással, ennek ellenére az idei kgfb-kampány meglehetősen csendesre sikerült a korábbi évekhez képest. A biztositas.hu saját adataiból úgy becsülte: 420 ezer magánszemély és mintegy 70 ezer flottagépjármű váltott kötelező gépjármű felelősségbiztosítót novemberben, szemben a tavalyi 700 ezret is meghaladó váltószámmal. Az előző évinél jóval kevesebb váltás oka elsősorban az elérhető alacsony, alig 4 ezer forintos átlagos idei megtakarítás, ami miatt sok autós elfogadta a biztosítója által küldött – néhány ezer forinttal emelkedő vagy stagnáló – jövő évi díjakat. A váltásban továbbra is a Budapest környéki megyék (Pest, Fejér, Heves és Nógrád megye) lakosai voltak a legaktívabbak, miközben a legkevésbé – az előző évekhez hasonlóan – idén is Zala, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Békés megye autótulajdonosai mozdultak.
Mindeközben a Nemzetgazdasági Minisztérium olyan törvénytervezetet bocsátott társadalmi vitára, amely jelentősen átalakítaná a nyugdíjpénztárakról szóló törvényeket. A módosítások szerint jövőre megalakulhat az első foglalkoztatói nyugdíjpénztár. A foglalkoztatói nyugdíjpénztárakról szóló törvényt 2007-től léptette hatályba az országgyűlés, a jogszabály megalkotása uniós kötelezettség volt. Azóta viszont nem történt egyetlen további lépés sem, nem alakult egyetlen ilyen pénztár sem. A foglalkoztatói nyugdíjpénztár lényege, hogy a munkáltató pénzt tesz félre a dolgozónak, cserébe az egy ideig nem hagyja el a vállalatot. Ez a megoldás azonban eddig a kényszervállalkozások és ingatag, bizonytalan vállalati sorsok országában nem sokak számára lehetett és lehet reális választás. Szakértők azt gyanítják, hogy az új rendszer potenciális alapítójaként szóba jöhet ugyan egy kész konstrukcióval rendelkező piaci szereplő, de még valószínűbb, hogy maga az állam fontolgatja foglalkoztatói pénztár alapítását. Erre a feladatra kiváló lenne a nemrégiben államosított Takarékpénztárak rendszere, így ugyanis a résztulajdonos Magyar Posta Zrt. dolgozóit is beleszámítva máris 800 ezres tagságra tehetne szert az új pénztár.
Fennállásának legnagyobb sikerét érte el a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) a japán Takata cég több mint húszmilliárd forintos magyarországi beruházásának létrejöttével. A Miskolcon felépülő légzsák- és autóbiztonsági rendszereket gyártó üzemben foglalkoztatottak száma 2017-re eléri az ezer főt, a gigaberuházás létrejöttét a HITA koordinálta.
Negyedik alkalommal rendezte meg a Piac & Profit a felelősen gondolkodó és cselekvő emberek éves találkozóját. Az idei Magyar Fenntarthatósági Csúcs fókuszában az értékváltás szükségessége állt: esélyünk ugyanis az élhető világ visszaállítására és megtartására valószínűleg csak akkor lesz, ha minél többen változtatjuk meg értékrendünket, gondolkodásunkat.
Bár a legtöbb bor még hordóban pihen, a borászok szerint sokáig fogjuk még emlegetni a 2013-as évjáratot. A badacsonyi Varga Pincészet szerint több magyar fajta kiváló termést adott az idén, így jó minőségű lesz ebben az évben az olaszrizling, a kéknyelű, a rózsakő és a kékfrankos is. De nem csak Magyarországon volt jó a szőlőtermés: az európai agrár-érdekképviseleti szervezet, a COPA-COGECA gyorsjelentése szerint az EU-ban idén 15,2 százalékkal több volt a szőlő, mint 2012-ben.