A menedzsmentdíj miatt drágulhat a víz Pesten?

A Fővárosi Vízművek Zrt. pénteken folytatódó közgyűlésén sem zárul le a cég külföldi befektetői és a fővárosi önkormányzat közötti vita a résztulajdonosok elmúlt kétévi, több mint 7 milliárd forintos menedzsmentdíjáról, és utólag sem fogadják el a cég múlt évi üzleti tervét, mivel az önkormányzat gazdasági bizottsága csütörtök délután úgy döntött, hogy leveszik ezt a két kérdést a közgyűlési napirendről.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

 A két fél több mint egy éve tárgyal a cég 1997-es privatizációjakor kötött szindikátusi és menedzsmentszerződések módosításáról, ami érintheti a vízdíj mértékét is. A gazdasági bizottság a februárban kezdődött társasági közgyűlés előtt előbb a városvezetés kérésére támogatta, majd elutasította e két téma közgyűlési tárgyalását.

Az önkormányzat nevében tárgyaló Marosi András ügyvéd a bizottság ülésén elmondta, hogy megegyezés közeli helyzetbe jutottak a két vitás ügyben. Ezzel szerinte valós részvénytársasági működésre térhetne át a cég, mivel a menedzsmentdíjak osztalékalapú elszámolására térnének át. Csütörtök délelőtt azonban Haranghy Csaba vezérigazgató levélben jelezte a főpolgármesternek és a bizottság elnökének, hogy aggályosnak tartja a bizottság elé benyújtott rendezési javaslatot, amellyel szerinte fennáll az esélye a vízdíj emelkedésének - idézte Somlyódy Csaba (MSZP) bizottsági elnök a vezérigazgató sorait.

A levél semmis

Az elnök ismertette azt az újabb, csütörtök délelőtti fejleményt is, miszerint a cég francia-német befektetői egy másik levélben értesítették őt és a főpolgármestert arról, hogy tekintsék tárgytalannak a vezérigazgató néhány órával korábbi levelét. A befektetők szerint az áttérés az osztalékalapú menedzsmentdíj-számításra nem vezetne ugyanis olyan mértékű vízdíjemeléshez, mint amit a vezérigazgató jelzett. A vízdíj emelkedésének konkrét mértéke azonban nem hangzott el a bizottság ülésén.  

Marosi András úgy vélte, hogy a vezérigazgató és a befektetők levele közötti ellentmondást csak további tárgyalásokkal lehet feloldani.

Hutiray Gyula (Fidesz) indítványozta, hogy előbb a 2007-es menedzsmentdíjról tárgyaljanak és csak utána a 2006-osról, mivel ez jobb tárgyalási pozíció a főváros számára. Bagdy Gábor (KDNP) szerint alapvető információk hiányzanak a bizottság tagjai számára, s ezek nélkül nem lehet felelős döntést hozni. Példaként említette az 1997. áprilisi szerződéseket a befektetők és a főváros között. Somlyódy Csaba indítványára a bizottság egyhangú határozatban kért tájékoztatást a főpolgármestertől a vízművek befektetőivel folyamatban lévő tárgyalások tartalmáról. 

A cég pénteki közgyűlésén egyébként várhatóan csaknem 1,2 milliárd forintos idei beruházási javaslatot hagynak jóvá.

Véleményvezér

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény 

A Fidesz állandóan riogat, migránsokkal, háborúval, Sorossal, most meg a gázárral.
Főhet szegény Orbán Viktor feje

Főhet szegény Orbán Viktor feje 

Ez ám a meglepetés, mégiscsak Putyin a háborúpárti.
Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint 

Újabb botrány, lesz-e felelős?
Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo