A 45 ezer tagvállalkozást, 620 ezer hazai vállalkozót képviselő IPOSZ tagsága az alkalmazásban lévők 67 százalékát foglalkoztatja, és munkájukkal a GDP 37 százalékát állítják elő - mondta el Szűcs György.
Ezért is fontos lenne számukra a versenyképesség feltételeinek nagyobb arányú biztosítása - mutatott rá Szűcs György. Enélkül ugyanis sokan kényszerből visszaadják működési engedélyüket, és a feketegazdaságba menekülve próbálnak megélni, vagy egyszerűen tönkre mennek. Szükség lenne a profit elérését segítő gazdaságpolitikai intézkedésekre is, ami az új technikák, technológiák bevezetésének feltétele, enélkül viszont a vállalkozók lemaradnak az élesedő versenyben - tette hozzá.
Ezeknek az anomáliáknak a felszámolása érdekében a küldöttgyűlés nyilatkozatot fogadott el, amelyet az Alkotmánybírósághoz, az illetékes tárcákhoz és az országgyűlési képviselőkhöz juttatnak el - emelte ki az elnök.
Sok a bizonytalanság
A dokumentum megfogalmazza: az elmúlt évben életbe lépett törvények a családi vállalkozók számára a korábbiaknál is nagyobb kötelezettségeket írtak elő, ami sokakat az ellehetetlenülés veszélyével fenyeget. Ezért például az indokolatlan egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésének megszüntetése szükséges, csakúgy mint a működéshez kötelező az EU-s előírások betartása kapcsán a túlzott bürokrácia egyszerűsítése.
Pótolni kell a hungarikumok védelméről szóló szabályok életbe léptetését is, enélkül jelentős értékek előállítása válhat bizonytalanná, ami árt a gazdaságnak - idézte a dokumentumot az elnök.