A szervezet közleménye szerint a törvényesen engedélyezett határértéket tizenkétszeresen haladta meg a szennyezés, ami kiváltó oka lehet a Rába újbóli habzásának. Különösen a szerves káros anyagok - mint amilyen a foszfor, a króm és a nitrogén - kibocsátása nőtt meg.
A Greenpeace leszögezte, hogy elfogadhatatlannak tartja a wollsdorfi Schmidt-bőrgyár magatartását, hiszen a létesítmény megígérte, hogy együttműködik a Rába természetes állapotának helyreállítására kidolgozott program végrehajtásában. Mégis jelentősen emelkedett a szennyező anyagok kibocsátása, és a vállalat még csak nem is tájékoztatta a problémáról a nyilvánosságot - vetette az üzem szemére.
A szervezet felkérte az illetékes stájerországi hatóságokat, hogy lépjenek sürgősen közbe, és tegyék meg a szükséges intézkedéseket.
A Greenpeace megjegyezte, hogy ezzel szemben a Boxmark cég két, korábban a Rába-habzásért ugyancsak felelősnek tartott egységében, a jennersdorfi és feldbachi bőrgyárban a szennyvíz-kibocsátás rendben lévőnek tűnik. Abból indulunk ki, hogy a mostani habzásért nem a Boxmark a felelős - közölte a szervezet.