Jó ötletek, kemény munka és egy kis szerencse – ez kell ahhoz, hogy valaki sikeres és elismert legyen. Magyarországot a kreatív és globálisan sikeres fiatal vállalkozók tehetik versenyképessé – ez a meggyőződése azoknak az üzletembereknek, akik világhíres, Magyarországról indult, cégeket vezetnek.
A Magyarországnak hírnevet hozó LogMeIn, a Prezi, a Ustream, és a Seagate Technologies vezetői összefogtak, és létrehozták a Bridge Budapest nonprofit szerveződést, ösztöndíjat hirdetnek fiatalok és újságírók számára, hogy a világ legnagyobb internetes cégeinél szerezhessenek inspirációt, tágíthassák ismereteiket.
Jelenleg tanulmányaikat folytató egyetemisták, de már végzettek, friss diplomások is gyakornokként 1-3 hónapot tölthetnek el a Facebook, a Twitter vagy a SoundCloud irodáiban, ahol tapasztalatokat szerezhetnek, vagy a Prezi, a Ustream és a LogMeIn alapítóival dolgozhatnak együtt San Franciscóban, Bostonban vagy Budapesten.Az alapítók saját példájukon keresztül is szeretnék bebizonyítani, hogy a világsiker lehetséges.
Optimizmus nélkül nem megy
A Bridge Budapest célul tűzte ki, hogy megváltoztatja a magyar hozzáállást. „Magyarországon túl gyakran találkozunk olyan emberekkel, akik nem mernek hinni magukban – de ez nem visz előre. Tudjuk, hogy az optimizmus önmagában nem elég a világ megváltoztatásához. Ám enélkül semmilyen fejlődés nem képzelhető el. Azért hoztuk létre a Bridge Budapestet, hogy inspiráljuk és arra ösztönözzük a fiatalokat: merjenek álmodni és az álmaikat megvalósítani. Tudjuk, hogy ez ma Magyarországon még szokatlan hozzáállás, de azt is látjuk, hogy pozitív jövőkép nélkül képtelenség érvényesülni a világban.”
Az ösztöndíj a Magyarországon már megszerezhető világszínvonalú lehetőségekre is épít. A LogMein, a Prezi és a Ustream a budapesti irodáikban is fogadnak külföldi tehetségeket, ezzel is bizonyítva, hogy ma már nem szükséges elmenni Magyarországról ahhoz, hogy világszínvonalú üzleti kultúrát találjunk.
„Arra vagyunk kíváncsiak, hogy a jelentkezők mennyire egyedien és kreatívan oldanak meg kihívásokat. A kiválasztás több körben zajlik, személyes találkozók és feladatok is segítenek abban, hogy megtaláljuk azokat a fiatalokat, akik az ösztöndíj során megszerzett élményeiket majd tovább adhatják azoknak, akik nem ismerik az új lehetőségeket, és akik nem gondolnak arra, hogy az álmok megvalósíthatók, üzletet is lehet és érdemes rájuk építeni” – teszi hozzá Pistyur Veronika, a Bridge Budapest vezetője.