Négy tipp, hogy egyszerűbb legyen a cég élete

Az alkalmazások telepítése és felügyelete rendkívül idő- és energiaigényes feladattá válhat, különösen azoknál a szervezeteknél, ahol kevésbé fejlett, nem a legteljesebb funkcionalitást kínáló eszközöket használnak.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Macerás és drága mulatsággá fejlődhetnek a vállalati rendszerek - Kép: Pixabay

A legtöbb vállalati IT-részleg számára egyre nagyobb terhet jelent, hogy az összetett informatikai környezetekben minden végfelhasználó számára hozzáférést biztosítson a munkához szükséges alkalmazásokhoz és szolgáltatásokhoz. A megfelelő végpont-felügyeleti eszköz segítségével azonban az alkalmazások virtualizálhatók, ami több különféle problémára is választ kínál. A virtualizált megoldás révén gyorsabban használatba vehetők és egyszerűbben felügyelhetők az alkalmazások a dolgozók asztali és hordozható gépein. A virtualizált alkalmazások ráadásul az asztali operációs rendszertől elszigetelten működnek, így könnyen elkerülhetők az olyan működési problémák, mint az alkalmazásütközések vagy összeomlások. (Szakértőnk szerint a virtualizáció lehet a kkv-k csodafegyvere!)

Ezeket az előnyöket egyre többen ismerik fel, a Gartner adatai szerint már a vállalatok kétharmada virtualizálja a szerverein futó szolgáltatásokat. Ugyanakkor korántsem biztos, hogy minden lehetséges előnyt és területet kihasználnak.

A téma egyik hazai szakértője, a NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet a következő feladatok egyszerűsítéséhez ajánlja a technológiát:

1. Túl sok az alkalmazás, túl kevés az idő

Az IT-részlegek időnként nehezen tartanak lépést az állandóan növekvő igényekkel az új alkalmazások telepítése, valamint a meglévők frissítése terén. Ebből kifolyólag a felhasználók a vállalati alkalmazások nagy részét végül nem is használják.

Fényes a felhős jövő
Aki kimarad, az lemarad! Az informatikai fejlesztések területén végképp. Ez az átok régóta sújtja a kisvállalkozásokat, de a virtualizáció megszünteti a hátrányt. Így a céges informatika lépést tarthat az átalakuló igényekkel és innovatív eszközökkel anélkül, hogy egy kkv komoly likviditási problémákat venne a nyakába.
2. Magas és nehezen követhető telepítési és tesztelési költségek

A vállalaton belül újonnan bevezetendő alkalmazások telepítése a legtöbbször komoly előkészítést igényel, idő- és munkaigényes tesztelési feladatokkal. Sok vállalatnál éppen ezért nem készítenek telepítőcsomagot a legtöbb alkalmazásból, hanem manuálisan helyezik azokat üzembe, ami hasonlóan időigényes folyamat.

3. Alkalmazástelepítés saját tulajdonú eszközökre

Már a tömeges telepítések kezelése is komoly feladat. Amikor azonban a cég alkalmazottai egyesével kezdik el felkeresni az IT-szakembereket azzal a kéréssel, hogy szeretnék a vállalati alkalmazásokat a nemrégiben beszerzett okostelefonukon vagy táblagépükön is használni, az végeláthatatlannak tűnő folyamatokat indít el. Már a telepítés is rengeteg időt vesz el, és ezeket az alkalmazásokat folyamatosan frissíteni is kell ezután.

4. Alkalmazásproblémák

Előfordulhat, hogy egyes programok nem működnek megfelelően együtt valamelyik másik hálózati elemmel, alkalmazással vagy eszközzel, ami kompatibilitási hibákhoz vezethet. Ez rossz hatással lehet a teljesítményre és a hatékonyságra.

Folyamatos fejlesztés nélkül ne várjunk sokat az IT-től
A legtöbb céges informatikai beruházás mellett egy konkrét probléma miatt döntenek a cégek. Ha ez megoldódik, nem is foglalkoznak többet az üggyel. Szakértőnk szerint viszont muszáj állandóan fejlődő folyamatként tekinteni a céges informatikai, különösen az ERP-rendszerekre, hogy kihozhassuk belőlük azt, amire tényleg képesek a cég érdekében.

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo