Ezek a jövőálló IT-szakmák

Webfejlesztő legyen a gyerek, vagy adattudós, esetleg szoftvermérnök? Bármelyiket választja is, jobbnál jobb álláslehetőségek között válogathat. A CareerCast listája hat IT-szakmát sorol a legmenőbbek közé.

Az egyik meghatározó amerikai állásvadász oldal a CareerCast listát készített a 6 legkeresettebb IT-szakmáról a tengerentúlon, a fizetések és az adott munka cégen belül betöltött fontossági rangsora alapján. Azt is megnézték, tavaly óta hogyan változott ezekre a munkalehetőségekre a kereslet, és ennek alapján megjósolták, hogy a következő évekre nézve milyen további kilátásokkal számolhatnak az ilyen tudással rendelkező álláskeresők. Bár az összeállítás az USA-ban készült, a megállapítások irányadók lehetnek a világ többi fejlett gazdaságában is, és olyan piacokon is, ahol jelentősebb informatikai k+f beruházások épültek ki, mint például Magyarországon – hívta fel a figyelmet a Bitport.hu.

Az amerikai lista első helyén a webfejlesztők állnak, irántuk nő a következő 8 évben a leglátványosabban (27 százalékkal) a munkaerőpiaci kereslet. A webfejlesztőket a rendszerelemzők követik a sorban, ezeknek az állásoknak a száma a következő időszakban évi 21 százalékkal bővülhet. Biztos jövőre építhet, aki erre a szakmára adja a fejét, mert mindaddig, amíg az emberek számítógépet használnak és arra szoftvereket kell írni, mindig kell, hogy legyen valaki kéznél, aki megoldja az ezekkel kapcsolatos problémákat.

A technológiai fejlődés egyik legkényesebb pontját - a számítógépeken és egyéb eszközökön tárolt adatok biztonságát - érinti a dobogós szakmák bronzérmese az IT-biztonsági elemző, így nem véletlen, hogy ezen állások száma is közép-hosszú távon kétszámjegyű, évi 18 százalékkal gyarapszik.

Százezer dollár felett keresnek idén az USA-ban azok az IT-szakemberek, akikre nemcsak a csúcstechnológiai cégeknél van szükség, hanem a digitalizáció világában bármely más vállalkozásban is. Ők a szoftvermérnökök, akik egy adott cég igényeire alakítják a vállalati szoftvereket. Irántuk a kereslet a következő időszakban évi 17 százalékkal növekszik. Nem túl régóta létezik az a fogalom, hogy adattudós, de a szakma a Big Data-korszak eljövetelével nagy perspektíva előtt áll. Az adattudósok álláslehetőségei 2024-ig évi 16 százalékkal bővülnek. A számítógépek és a számítógépes hálózatok menedzselésével foglalkozó szakemberek, vagyis a rendszeradminisztrátorok is a hat legkeresettebb IT-szakma képviselői közé tartoznak. Irántuk viszont a korábbiakénál jóval kisebb mértékben nő majd az igény.

A cikk teljes formában itt olvasható!

Honnan akasszunk le adattudóst?
Azzal már jó ideje foglalkoznak a vállalatok, hogy a big datához értő adattudósokat találjanak a munkaerőpiacon. De hiába az igény, úgy tűnik, egyre nehezebb dolguk lesz. A Gartner például azt jósolja, hogy néhány éven belül mintegy 4,4 millió új munkahelyet hoz létre a big data elemzéseik iránti igény, ám csupán az állások harmadára lesz szakember.

Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 
A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban  

Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo