újépítésű ingatlan cikkek
100 millió forintba kerül egy átlagos budapesti új lakás
Öt vármegyeszékhelyen pedig már 1 millió felett van az átlagos négyzetméterár.
3 millió forint felett az újépítésű lakások négyzetméterára a Balatonnál
Változatlanul Siófok az új építésű lakást vásárlók kedvence a Balaton-parton.
Kerületek, ahol már 3 millió felett az új lakások négyzetméterára
Éves viszonylatban ötszázalékos áremelkedést mért az Otthon Centrum a fővárosi új építésű lakások piacán.
Helycsere történt a vidéki városok közötti ársorrend
Egy százalék alatti áremelkedést mért az Otthon Centrum az új építésű lakások négyzetméterárában az első negyedévben.
Izgalmas verseny az új lakások piacán
Éves összevetésben 20 százalékkal kevesebb lakás épült.
Egy új lakás is kijöhet a csok pluszból
A fővárosi agglomerációban több településen és a vármegyeszékhelyek többségében is 100 négyzetméternél méretesebb házzal lehet számolni.
Giga-áremelkedés az újépítésű ingatlanok piacán
Enyhülő kereslet és folyamatosan bővülő vevői igények jellemzik a fővárosi újépítésű lakáspiacot.
Elképesztő drágulás: 1,3 millió forint felett az új építésű lakások ára
Nagyjából 13 százalékkal kevesebb új lakás épül a fővárosban, mint egy évvel ezelőtt, miközben az árszint ötödével emelkedett: Budapesten a kínálati ár átlagértéke átlépte az 1,3 millió forintot négyzetméterenként, ám a városrészek között hatalmas a szórás. Meglepetés, hogy az V. kerület kikerült a legdrágább városrészek közül.
Nincs megállás, tovább nőnek idén a lakásárak
Eddig csak az volt biztos, hogy drágábban lehet építkezni a növekvő kivitelezési költségek miatt. Most már az is megerősítést nyert, hogy a külső hatások miatt mind az új, mind a használt lakások ára emelkedett az elmúlt három hónapban.
Már érezhetően sokkal jobban elválik a jó és a rossz a használt lakásoknál
Miközben az ingatlanos cégek és a lakosság is folyamatosan egyre optimistább a lakáspiaccal kapcsolatban, mind többen számítanak a használt lakások kisebb árcsökkenésére, különösen Budapesten – derül ki a GKI és a Masterplast felméréséből. Az új építésű lakások ára ugyanakkor csak elvétve mérséklődött az 5 százalékos áfa miatt. A projektek többségénél stagnálnak, néhánynál még növekedtek is az árak.
Kevesebb gond van az új lakásokkal
Kevesebb gond van velük, jobb minőségűek, nem kell a felújítással bajlódni – többek között ezeket a tényezőket emelték ki a Jófogás és a GKI Digital közös felmérésében megkérdezett internetezők az új ingatlanok előnyeivel kapcsán. A már most is új házban vagy lakásban élők egyértelműen pozitív tapasztalatokat gyűjtöttek, azonban sokaknak nem tetszik az üres telkek beépítése.
Ingatlan: Csongrád és Veszprém drágult a leginkább
Az árak emelkedése és a forgalom bővülése mellett idén (és még inkább majd jövőre) a lakásépítések is beindultak, így a magyar lakáspiac „normál” üzemmódot felvéve érett szakaszba léphet. Az elmúlt évekkel szemben az idei forgalmi adatok alapján minden területi szinten (jogállás, megye, nagyvárosok, kerületek, irányítószám-körzetek) az árak kiegyenlítődését, azaz az olcsóbb térségek nagyobb ütemű drágulását látjuk. Ugyanakkor az még nem derült ki, hogy ez vajon egy hosszabb távú trend előjele, vagy az árolló csak ideiglenesen záródik – áll az OTP legfrissebb, a NAV idei első három negyedéves ingatlanforgalmi adatait feldolgozó Lakóingatlan Értéktérkép elemzésében.
2020-ig húsz százalékkal drágulhatnak a lakások
Korlátokba ütközhet az új lakások egyébként élénkülő piaca alig több mint két éven belül. Bár a lakásépítési kedv fokozódik és egyre több társasház-építés van folyamatban, a lakásépítési áfára vonatkozó kedvezmény azonban a jelenlegi szabályozás alapján 2019 végén lejár, és az előzetes nyilatkozatok alapján nem kerül meghosszabbításra. Ezért érdemes a mostani kínálatból válogatni, mert, ha nem kap újabb pár évet a kedvezmény, akkor jelentős drágulás jöhet - derül ki az ingatlan.com legfrissebb elemzéséből.
Az új lakás jó befektetés
Több tízezer ingatlan épül jelenleg Budapesten, a legjobb paraméterrel rendelkező lakások pedig már alaprajzról elkelhetnek az átadás előtt. A lakás vásárlás, főként, ha új építésről van szó, jó befektetés, ami hosszú távon sokat hozhat a konyhára.
Ingatlanfejlesztés: trendet fordíthat az áfa
Minden várakozást felülmúlt, újabb rekordot döntött idén az ingatlanfejlesztési piac, a befektetési tranzakciók összértéke, a belföldi befektetők arányának látványos erősödése mellett, az év végéig várhatóan meghaladja a 2 milliárd eurót, ami történelmi csúcsot jelent. Erőteljes az érdeklődés az ipari ingatlanok iránt, ebben a szegmensben és a fővárosi irodapiacon is történelmi mélypontra csökkent az üresedési ráta. A még mindig erős növekedési potenciállal rendelkező iroda- és ipari ingatlanok mellett a lakáspiac is tovább pörgött idén, elsősorban a CSOK, a kedvezményes lakásáfa és a lakáshitelezés beindulásának köszönhetően. A növekedés lendületét azonban visszavetheti az építőipari kapacitáshiány, a kedvezményes áfa megszűnése 2019-től pedig akár meg is fordíthatja az eddigi kedvező trendet. A szakma, a piac szereplői ezért egyöntetűen az 5 százalékos áfa fennmaradását szorgalmazzák 2019 után is – hangsúlyozza Takács Ernő, az ingatlanfejlesztési ágazat legnagyobb vállalatait összefogó Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület (IFK) elnöke az V. Ingatlanfejlesztés Napja alkalmából.
Ha újépítésű ingatlant vennél, erre érdemes ügyelned
Legalább még egy évig folytatódik az ingatlanárak növekedése a hazai piacon. Egyre többen vágnak bele az építkezésbe, gombamód szaporodnak a kivitelező vállalkozások is. A dübörgő piacon a gyors beruházások és a rövid kivitelezési idő miatt jogosan merülhet fel a kérdés a vásárlókban: az újépítésű ingatlanok esetében honnan lehet tudni, hogy megfelelő minőségű a kivitelezés?
Még mindig drágul a lakásbérlet Budapesten
A hamarosan kezdődő albérleti roham előtt egyértelmű, hogy a tavaly nyárinál közel 10 százalékkal magasabb, átlagosan 155-160 ezer forintos havi lakásbérleti díjakra kell számítania a diákoknak Budapesten. Sokan választják az új építésű lakásokat, ők átlagosan 16 ezer forinttal kevesebbet fizetnek, mint azok, akik használt bérleményt vesznek ki - derül ki az Otthontérkép július elején készült felméréséből.
Százszoros különbségek, kiélezettebb harc a lakáspiacon
Továbbra is óriási különbségek jellemzik az magyarországi lakáspiacot. Győr-Moson-Sopron megyében 11 új lakás jutott tízezer lakosra az első negyedévben, ez pedig messze a legjobb érték az összes megye és Budapest eredményeit nézve. Ez az országos 2,1 lakásos átlagnak az ötszöröse - derül ki az ingatlan.com legfrissebb elemzéséből, amely lakáspiacon fennálló területi különbségeket, és a használt lakások iránti kereslet és kínálat alakulását ismerteti. Budapest a középmezőnyben kapott csak helyet az 1,2 lakással.
35 millió forint vízválasztó a lakáspiacon
Az új lakás vásárlását tervezők 80 százaléka maximum 35 millió forintot szánna erre, a többség pedig mielőbb költözni szeretne.