Tulajdonos cikkek
Elszámolnék a tulajdonostársammal, de hogyan?
Az egyik tulajdonos autót szeretne vásárolni, míg a másik nem, de igazságosan osztanák meg egymás között a költségeket, illetve az eredményt. Ezt hogyan tehetik meg?
Ügyvezető kontra tulajdonos – kié az információ?
A cégek tagjai, tulajdonosai és az ügyvezetés gyakran elválik egymástól. Hogyan juthatnak információhoz a cég tagjai, a tulajdonosok?
A hazai milliárdos cégek javára billen a mérleg
Már közel 6000 tisztán hazai érdekeltségű cég árbevétele haladja meg az évi 1 milliárd Ft-ot, ezzel párhuzamosan arányaiban csökken a külföldi érdekeltségű cégek száma hazánkban.
Mentés másként – nehezebb lesz a vagyonok elrejtése
Az Európai Unió Tanácsának új irányelve módosítja a korábbi szabályozási kereteket, hatékonyabb és átfogóbb jogi eszközöket kínálva a tagállamok számára a transzparenciáért vívott küzdelemben.
Hány éves kortól lehet saját cégem?
Rossz hírrel szolgálnak az Írisz Office adótervezői ezt a kérdést feltevő olvasónknak: aki nem töltötte még be a 18. életévét, nem indíthat saját vállalkozást. Érdekes csavar azonban a hazai cégjogi szabályozásban, hogy a kiskorú személy kft.-ben és bt.-ben lehet tag.
Újabb cégek szállhatnak el a Brexit miatt
Az Európai Unió arra kötelezheti a brit légitársaságokat, hogy az EU-n belüli repülési jogaik megtartása érdekében rendezzék át részvényesi összetételüket, ha nem születik megállapodás a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételrendszeréről.
Ezekre mindig figyeljen lakásbérlet esetén
Az új félév kezdetén felbolydul a bérelhető lakások piaca, hiszen sok olyan felsőoktatási hallgatónak kell gondoskodnia a lakhatásáról, aki nem jogosult kollégiumi elhelyezésre. Az új félév kezdetén felbolydul a bérelhető lakások piaca, hiszen sok olyan felsőoktatási hallgatónak kell gondoskodnia a lakhatásáról, aki nem jogosult kollégiumi elhelyezésre. A sikeres „albérletvadászathoz" ad tanácsot a szakértő.
Mire figyeljünk, ha változik a cégtulajdonos?
Mire kell figyelnem, ha egy vállalkozás tulajdonosa vagy az ügyvezető személye változik? A tudnivalókról a Reggeli egyperces összeállításunkból tájékozódhat.
Mire jó, ha több cégem van?
Egyre komolyabban zajlik a cégek tömeges halmozása. Számtalan valódi gazdasági oka lehet annak, ha egy vállalkozó úgy dönt, hogy több cég kell üzleti folyamatainak kiszolgálásához. Az összkép ugyanakkor azt sugallja, hogy néha hajlamosak túlzásba esni a vállalkozók – az Opten elemzése szerint.
Még mindig az ár az elsődleges szempont
Az ár befolyásolja leginkább a lakástulajdonosokat és a bérlőket az otthonbiztosítás kiválasztásánál az OVB Magyarország felmérése szerint. A válaszadók több mint 30 százaléka a biztosítási díjat tekinti legfőbb szempontnak a döntésnél, pedig az alacsony díj hátulütője lehet, hogy például alulbiztosítottság esetén egy adott kárra kevesebbet térít a biztosító, mint amekkora a tényleges kárösszeg mértéke, vagy egyszerűen az olcsóbb biztosítás kevesebb kockázati elemet is takar. Éves szinten nagyjából 8 ezer forint plusz ráfordítással már sokkal jobban vigyázhatunk vagyontárgyainkra.
Azé a ház, akié a föld? Nem mindig
Rendszerint az épület annak a személynek a tulajdonában van, akié az a földterület, ahol az épület áll. Azonban lehetnek olyan esetek, amikor szükségessé válik, hogy az épület és a telek tulajdonilag egymástól elkülönüljön. Lehetséges-e, hogy a földterület és az épület más-más tulajdonban legyen? Van-e arra lehetőség, hogy a tulajdonos épülete és telke elkülönülten kerüljön be az ingatlan-nyilvántartásba?
Hogy kerülne klímatudós egy olajmultihoz?
New York város főszámvevője, Scott M. Stringer 75 amerikai vállalatnak javasolta, hogy a részvényesek jelölhessenek klimatológusokat igazgatótanácsi tagnak. A menedzsmentek azonban a legkülönfélébb jogi trükkökkel igyekeznek kivédeni, hogy a szakemberek pozíciót kapjanak a felügyelőbizottságban.
Ki nem egyenlített vételár: így jár jól a tulajdonos
Ingatlan értékesítésekor, ha nem egyből kapjuk meg a vételárat, akkor két dolgot tehetünk: függőben tartással bejegyeztetjük a vevő nevére az ingatlant vagy fenntartjuk a tulajdonjogot. Mikor, melyiket válasszuk? Összehasonlítottuk e két jogintézményt.
Így vezessük a céget, ha több tulajdonos van
Ha több tulajdonosa is van egy cégnek, akkor az a szerencsés, ha hosszú távon mindenki azzal foglalkozik, amiben a legjobb. Egyrészt azért, mert azt tudja a leghatékonyabban ellátni, másrészt azért, mert nem tehernek érzi az ezzel való foglalatoskodást, örömmel csinálja. Mire figyeljünk még? Összefoglaltuk a lényeget.
Meghalni járnak Romániába és Ukrajnába a magyar cégek
A magyarországi cégek közül több mint 40 ezer vállalkozás köthető külföldi tulajdonosokhoz. A tulajdonosok között a legnagyobb számban német cégeket és magánszemélyeket találnunk, de az itt céget üzemeltető országok toplistáján előkelő helyet foglal el a leginkább cégtemetőként működő Ukrajna és Románia, és befért az első húszba több egzotikus offshore ország is.
Közel 900 ezer cégtulajdonos Magyarországon
Több mint 880 ezer személy tulajdonos valamilyen vállalkozásban ma Magyarországon, derül ki a Bisnode csoporthoz tartozó PartnerControl döntéstámogató céginformáció szolgáltató elemzéséből. Ez különösen magas szám, mivel jelenleg 565 ezer cég működik hazánkban.