Szállítói kockázat cikkek
Kifogyhat a szusz az építőiparból
Augusztusban mindössze 351 építőipari cég szűnt meg Magyarországon, de ez nem ad okot az ünneplésre, mert a szokásosnál jóval kedvezőbb adat számbavételi okok miatt lóg ki a statisztikából – derül ki az Opten céginformációs szolgáltató adataiból. A cégbírósági eljárás felgyorsítása miatt júliusban 844 megszűnéssel még negatív rekordot regisztrált az Opten, így a két hónap átlaga érdemi növekedést mutat a megelőző hónapokhoz képest.
Ennyi cég még sosem tűnt el egy hónap alatt
Rekordszámú, összesen 5082 cég megszűnését tette közzé a cégbíróság júliusban, azonban tavaly óta trendszerűen csökken a megszűnt cégek között azoknak a vállalkozásoknak az aránya, amelyek felszámolási eljárás után jutnak erre a sorsra.
Egyre türelmetlenebbek a hitelezők
Az elmúlt egy év alatt 14 683 cég ellen indult felszámolási eljárás. Munkanapokat számítva, naponta átlagosan 60 cég szűnt meg ilyen módon a magunk mögött hagyott esztendőben – és ez nem is rossz arány a korábbi évekhez képest.
Adják-veszik a magyar cégeket
Az elmúlt évek rapid gazdasági, társadalmi és jogi változásai a jól működő cégek tulajdonosait is válaszút elé állították. 2013-ban több mint százezer működő cég tulajdonosi szerkezetében történt változás, ami messze meghaladja a korábbi értékeket.
Beszerzési csalás, pénzmosás, korrupció: minden negyedik magyar cég érintett
Ugrásszerű növekedés figyelhető meg itthon a számítógépes bűnözés és a beszerzési csalások területén. Az esetek száma világviszonylatban még mindig alacsony Magyarországon, azonban egyre összetettebb és kifinomultabb csalási formák jelennek meg.
Megbízható a partnere? Egyszerűen megtudhatja!
Elektronikus közokiratként is lekérdezhető a cégkivonat a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium online céginformációs rendszeréből, így ezért nem kell már cégbíróságra menni