Rangsor cikkek
Szégyen: már afrikai országok is megelőznek minket egy rangsorban
Megjelent a World Justice Project 2024-es jogállamiság rangsora.
A legjobb helyen álló magyar egyetemek nemzetközi megítélése nagyot romlott az elmúlt években
Folyamatosan gyengül a magyar felsőoktatás versenyképessége.
Megvan a friss lista a világ legjobban kereső sportolóiról
Hiába a koronavírus-járvány és a miatta bekövetkezett visszaesések, a világ ötven legjobban kereső sportolójának összesített jövedelme rekordot döntött.
A fenntartható cégek a tőzsdén is jobban teljesítettek
A Barron’s amerikai üzleti magazin immár másodszor állította össze százas toplistáját a legfenntarthatóbb amerikai tőzsdei cégekről. Az üzletvitelt közel 200 szempont alapján értékelték. E vállalatok kevesebbet vesztettek értékükből a tavalyi árfolyamzuhanások közepette, mint a Top 100-ba be nem került cégek.
Mi számít kutatás-fejlesztésnek?
Sokak szerint Magyarországon nincs érdemi kutatás-fejlesztés és innováció, a magas hozzáadott értékű termékek részaránya túl alacsony. Ha a statisztikákat nézzük, akkor akár még megalapozottnak is tűnhetnek ezek a vélemények, mivel Magyarország az uniós tagországok K+F célú GDP arányos ráfordításairól készült lista végén áll 2000 óta.
Már nem Kína a leggyorsabb
A világ 10 leggyorsabb számítógépe közül öt amerikai, de tavaly még Kína vezette a top-listát. Van aki úgy véli, idejét múlta a komputereknek csak a sebességét mérni.
Öt hellyel esett vissza Magyarország a Világbank rangsorában
Bár nőtt a versenyképességi pontszámunk, összességében hátrébb csúsztunk a Világbank Doing Business című éves versenyképességi jelentésében.
Itthon mennyit kell dolgozni egy BicMacért?
Zürich a világ legdrágább városa, utána Genf következik. Hongkongban 12 percet kell dolgozni egy BigMac áráért, Nairobiban viszont tízszer annyit, míg egy iPhone X-ért a zürichi 38 órát dolgozik, a kairói ezret… Meglepő adatok az UBS-nek a világ 77 városára kiterjedő felméréséből.
Ki zöldül a legjobban?
Az élmezőnyben található a Unilever, a L'Oréal, a Danone, a Ford. Légszennyezés, vízhasználat és erdővédelem tekintetében osztályozták a nagyokat. A víz- és energiatakarékosság költségcsökkentő, a zöldülés pedig renomé-erősítő eszköz. Aki nem zöldül, az lemarad és a lúzerek közé kerül, vélik elemzők.
Egy helyet rontott hazánk a régiós listán
A tavalyi második helyről a harmadikra csúszott vissza Magyarország a Coface nemzetközi hitelbiztosító Top 500 című kiadványában, amely a kelet-közép-európai térség ötszáz legnagyobb vállalatát állítja sorrendbe. A magyar cégek árbevétele és nettó eredménye is rosszabb a tavalyinál.
Az ön cége innovatív?
Az üzleti célú innovációk bemutatása, az újításban élenjátó cégek és innovációik elismerése a célja a két hónapja indult Magyar Innovációs Indexnek. A listára egyelőre nyilvános adatok alapján lehet bekerülni.
Nem elég felelősnek lenni, annak is kell látszani
Az idei CSR 24/7 rangsor tanulsága, hogy a jó vállalati kommunikációval magas reputációt elérő cégeket felelősebbnek tartják a fogyasztók. Az érintettek megítélése szerint az Audi, az objektív mérések alapján a Telekom áll az idei rangsor élén.
Az energiacégek a nyerők!
Továbbra is az energiacégek uralják a régió 500 legnagyobb vállalatát rangsoroló, a Deloitte által évente összeállított toplistát. A trend globálisan is igaz, nem véletlenül tartja úgy a befektetési guru, Mark Mobius, hogy a nyersanyagpiacok terén a 21. század két iparági megatrendje, az energia és az olaj, számos vonzó befektetési lehetőséget rejt.
Melyek voltak 2010 legzöldebb láncai?
A portlandi Portfolio 21 nyílt végű befektetési alap a legkörnyezetkímélőbb céges ellátási láncokat vizsgálta. Mely vállalatok tettek szert tavalyi működésükkel zöld babérokra?
Közép-euópai TOP 500: a magyarok kevéssé estek visza
A magyar vállalatok régiós összehasonlításban nem teljesítettek rosszul a tavalyi válságos évben az árbevételt tekintve, e mutató alapján a hazai cégek esetében jellemzően kisebb volt a visszaesés a régiós átlagnál - áll a Deloitte csütörtökön ismertetett felmérésében, amit a régió 500 legnagyobb vállalatáról készített.
A legkiválóbb pénzügyi teljesítmény
A Pannon Magyarország legeredményesebb vállalata. A legkiválóbb pénzügyi teljesítményt nyújtja az előre meghatározott mutatók figyelembe vételével.
A magyar cégek krémje
Egy elemzésből kiderül, hogy a top200 hazai középvállalkozás két év alatt az együttes árbevételét 950 milliárd forintra emelte, azaz megduplázta.