A magyar cégek krémje

Egy elemzésből kiderül, hogy a top200 hazai középvállalkozás két év alatt az együttes árbevételét 950 milliárd forintra emelte, azaz megduplázta.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Építőipari vállalatok uralják a Coface Hungary és a Világgazdaság által Magyar Klasszisok néven összeállított kétszázas ranglistát. Az elemzés a hazai középvállalatok növekedési dinamikáját vizsgálta. Olyan magyar cégeket vettek górcső alá, amelyek 2006-ban legalább 10 millió, legfeljebb 50 millió euró árbevételt értek el, azaz az Európai Bizottság ajánlása alapján középvállalatnak minősülnek. (Az ÁNTSZ pozitív listájára viszont csak kilenc cég került fel.)

A több mint ötszáz vállalatot egy speciális mutató alapján értékelték, így alakult ki a kétszázas rangsor. Az értékelés alapjául szolgáló Coface dinamikus mutató (DIN) három év (2004-2006) adatait veszi figyelembe. A mutató legnagyobb mértékben a mérlegfőösszeg, a saját vagyon és a nettó árbevétel adatain nyugszik.

A lista élén a Győr-Moson-Sopron megyei, 5,3 milliárd forint árbevételű Rába Energiaszolgáltató Kft. áll (DIN: 997 pont), második a budapesti Invitel Telecom (10,6 milliárd forint árbevétel, DIN: 924 pont), harmadik pedig a szintén budapesti Murus Fővállalkozó és Generálkivitelező Építőipari Zrt. (3,79 milliárd forint árbevétel, DIN: 915).

A kétszázas mezőnyben meghatározó az építőipari vállalkozások súlya. A 33 cég a vállalkozások 16,5 százalékát teszi ki. A mezőgazdasági és élelmiszeripari cégek ugyancsak számottevő részaránnyal bírnak (7,5 illetve 6,5 százalék). Az elemzésből kiderül, hogy a kétszáz vállalkozás 2004 vége és 2006 vége között együttes árbevételét 950 milliárd forintra emelte, azaz megduplázta.

Saját tőkéjük ezen időszakban 37 százalékkal, 200 milliárd forintra bővült. A több mint 500 céget tartalmazó adatbázisából készített ágazati elemzése rámutat, hogy a leggyorsabban növekvő vállalatok között az építőipar mellett ott találjuk a gép- és berendezésgyártást, valamint az élelmiszeripart is.

Véleményvezér

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo