A konszern 128 különféle árú és szolgáltatás felmérésével hasonlította össze az árakat, a béreket és egy átlagos család vásárlóerejét. Ennek tükrében a legdrágábbak rangsorában a két svájci város után Oslo, Koppenhága, New York és Tokió következik, míg Kairóban, Lagosban és Kijevben a legalacsonyabbak a létfenntartási költségek.
A képet (amelynél nem számítják be a lakhatási költségeket) árnyalja, hogy a svájci városokban magas ugyan az árszínvonal, de nemzetközi összehasonlításban a bérszínvonal is a legmagasabb.
Tizenöt foglalkozás béreinek összehasonlítása alapján a keresetek a svájciak mellett Luxemburgban és Los Angelesben a legmagasabbak, míg Kairóban, Mumbaiban és Kievben a legalacsonyabbak. A legnagyobb vásárlóerővel rendelkező városok sorába a vezető európaiak mellett idén bekerült Bahrain fővárosa, Manama, valamint Hongkong.
A New York-i vásárlóerőt 100-nak véve az Chicagóban 106, Miamiban 122, Los Angelesben pedig 124.
Az óriási eltéréseket mutatja, hogy a kenyai Nairobiban több mint tízszer annyit kell dolgozni egy BigMac áráért, mint Hongkongban. A zürichi gond nélkül veheti meg a legújabb iPhone X-et, mert csak 38 órát dolgozik érte, a Buenos Aires-i viszont 470, a sangháji 306, a kairói pedig ezernél is több órát.
(Forrás: Neue Zürcher Zeitung)