örökség cikkek
Kulcstényező a sikeres családi vállalkozáshoz
Hagyomány és fejlődés – a kettő egyensúlyának megteremtése az egyik leggyakoribb kihívás a családi vállalkozások tartós örökségének kiépítésében.
Az örökösök már inkább eladják ingatlanjaikat és nem bérbe adják
Duna House: vidéken és a fővárosban is egyre több tulajdonos értékesíti örökölt ingatlanát.
Változtak az öröklési szabályok, az elhagyott vagyonok az önkormányzatokhoz kerülnek
Végrendelkezéssel el lehet kerülni az esetleges jogvitákat.
Mit tegyünk egy kínos örökséggel, például egy lakáshitellel?
Akár pénzügyi csődöt is okozhat egy megörökölt lakáshitel.
Kényszerértékesítik a termőföldet, ha nem tudnak megegyezni az örökösök
Fontos változás a törvényes öröklésnél: cél az osztatlan közös tulajdon felszámolása.
A magyar családi vagyonok felét 10 százalék birtokolja
Szakmai egyesület: időben meg kell tervezni a háztartási vagyon örökítését.
Hová forduljak külföldi örökség esetén?
Melyik állam joga dönti el a külföldi vagyonelemmel vegyes hagyaték sorsát?
Élettársak: sokan választják, de kevesen tudják, mivel jár
Még mindig csak élettársak alig több mint egy százaléka szerepel a nyilvántartásban, előfordul, hogy az élettársak csak a hagyatéki tárgyaláson szembesülnek azzal, hogy végrendelet hiányában egy fillért sem örökölnek párjuk után, sőt akár a közös otthonukból is ki kell költözniük.
Csak a felét kapják az IKEA-vagyonnak az örökösök
Örökségének felosztásában sem tagadta meg magát az IKEA-alapító, Ingvar Kamprad, akinek utódai csak a vagyon felét kapják meg, a másik fél Svédország északi részének megsegítésére megy.
Hogyan ajándékozhat az örökhagyó?
A végintézkedés leggyakoribb formája a végrendelet, amelyben az örökhagyó egyoldalú nyilatkozatával rendelkezik halála esetére. Vannak a végintézkedésnek nem egyoldalú, hanem szerződéses formái is, amelyek egyike a halál esetére szóló ajándékozás. Mit kell tudni a halál esetére szóló ajándékozásról? Miként adózik a megajándékozott?
Mit tegyünk, ha nem akarunk örökölni?
Több okból is előfordulhat, hogy valaki nem szeretne örökölni. Ilyenkor többféle lehetőség is van annak megoldására, hogy az illető ne örököljön az örökhagyó után. Az egyik lehetőség az öröklésről való lemondás. Míg a másik gyakran alkalmazott út az örökség visszautasításának lehetősége. Miként lehet lemondani az öröklésről? Mi a lemondás jogi hatása? Mi a különbség az örökség visszautasításához képest? Szakértőnk segít!
Jó hír a mezőgazdaságból élőknek
Hétfőtől adó és illetékmentesen, apáról fiúra szállhat a családon belüli gazdaság, ekkor lép hatályba az erről szóló új rendelkezés, amely pénteken jelent meg a Magyar Közlönyben.
Az illetékmentes öröklés szabályai
A Nemzetgazdasági Minisztérium sajtóközleményben pontosította a kormány örökléssel kapcsolatos tervét, melynek értelmében július elsejétől megszűnik az „öröklési és ajándékozási illeték az egyenes ági, vér szerinti rokonok és az örökbefogadott gyermekek esetén", összegtől függetlenül.
"A szélsőjobb a kommunizmus öröksége"
Jobboldali előrenyomulás címmel közölt cikket a Kurier osztrák lap pénteki számában a magyarországi radikális jobboldalról.