Médiatörvény cikkek
Megtámadta a homoszexuálisokat a Hír FM
Médiatanács: bírság a Hír FM médiaszolgáltatójának.
"Aggodalomra adnak okot a magyarországi fejlemények"
Aggodalmát fejezte ki kedden a magyar alkotmányozással, a média helyzetével és az egyházügyi törvénnyel kapcsolatban Thomas Melia amerikai helyettes külügyi államtitkár a képviselőház külügyi bizottságának európai és eurázsiai ügyekkel foglalkozó meghallgatásán.
Újabb fricska a magyar kormánynak
Az Európai Parlament (EP) a magyar médiatörvényt kifogásoló határozatot szavazott meg csütörtökön Strasbourgban. A szocialista, a liberális, a zöldpárti és a radikális baloldali frakció közös indítványára 316-an voksoltak igennel, 264-en nemmel, 33-an pedig tartózkodtak.
Médiatörvény: a kormány négy ponton változtat
A magyar kormányzat és az Európai Bizottság február 16-án megállapodott arról, hogy a Neelie Kroes alelnök által indított jogsértési eljárást lezárják, mivel a magyar kormány kötelezettséget vállalt a médiatörvény megváltoztatására. A Kormányzati Kommunikációért Felelős Államtitkárság és a Bizottság egybehangzó tájékoztatása szerint négy területen fogják megváltoztatni a törvényt. A változtatást Neelie Kroes és Martonyi János is ismertették az Európai Parlamenttel, ahol azonban nem minden politikai erő volt elégedett az egyezséggel. A biztos asszony kérdésre válaszolva elmondta, hogy a jelenlegi jogszabályok alapján az EU nem tud fellépni a Médiatanács EBESZ által kifogásolt működésével szemben.
Médiatanács: megtehették az ellenkezőjét is
Szalai Annamária az ATV Egyenes Beszéd című műsorában vendégeskedett, ahol a riporter felvetésére, miszerint a médiatanácsba a kétharmados többség "befogadhatta volna" a többi párt jelöltjeit is, azt felelte: "igen, de megteheti az ellenkezőjét is". Szerinte nem változtatna érdemben a helyzeten, ha átalakítanák a médiatanács összetételét.
"Az EP-ben nem közismert, hogy a szocialisták hazudnak"
Fidesz ügyvezető alelnöke szerint a szocialisták Magyarországot lejárató kampányt folytatnak. Kósa Lajos csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: a magyar európai parlamenti (EP) képviselők a magyar választóknak tartoznak felelősséggel.
Aggódnak a lapkiadók az új médiatörvény miatt
A Magyar Lapkiadók Egyesületének (MLE) elnöksége a nyomtatott média szektor gyorsított elhalásától, a független információk körének szűkülésétől tart, amennyiben a médiatörvény jelenlegi, alapvetően az elektronikus médiumokat szabályozni kívánó, tervezete a nyomtatott médiára is érvényes lesz majd.
Nemzetközi tiltakozás az új médiatörvény miatt
A Magyar Lapkiadók Egyesülete (MLE) után az Európai Lapkiadók Egyesülete (ENPA) és a Lapok és Lapkiadók Világszövetsége (WAN-IFRA) is aggodalmát fejezte ki a magyar médiatörvény tervezetével kapcsolatban.
Hiába a tiltakozás, elfogadták a médiatörvényt
Minden médiumra, így a lapokra, hírportálokra és internetes újságokra is kiterjed az új médiatörvény hatálya. A törvényjavaslat kétharmados többséget igénylő részét 256 igen szavazattal, 87 nem ellenében fogadta el a parlament.
Uniós vizsgálat a médiatörvény miatt
Vizsgálja az Európai Bizottság a héten jóváhagyott magyar médiatörvényt abból a szempontból, hogy mindenben megfelel-e az Európai Unió jogszabályainak - közölte a végrehajtó testület szóvivője szerdán.
A kormány nem akar háborút
Nem az a kormány célja, hogy a magyar sajtóval háborúzzon, hiszen az ilyen harcot a konzervatív oldal eddig mindig elveszítette az elmúlt húsz évben - mondta Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője csütörtökön a TV2 Mokka című műsorában az új médiaszabályozással kapcsolatban.
Jobban utánanézne az EU a médiatörvénynek
Az Európai Bizottság azt az előzetes választ kapta a magyar kormánytól a médiatörvénnyel kapcsolatos érdeklődésére, hogy az összhangban van az uniós joggal, de a brüsszeli testület jelenleg még várja a részletesebb tájékoztatást ebben a kérdésben - mondta el hétfőn a testület egyik szóvivője.
Orbán: elhamarkodottan ítélkeztek a bírálók
Az új médiatörvényre adott heves reagálások nem térítik el Magyarországot attól, hogy európai uniós elnökségének kritikus kérdésére, az EU gazdaságpolitikájára összpontosítson - írta a Financial Times című brit napilap által pénteken "Magyarország bírálói túl gyorsan ítélkeznek" címmel közölt cikkében Orbán Viktor miniszterelnök. A brüsszeli uniós illetékesek kedvenc lapjának tartott újságban a kormányfő leszögezte: világossá kell tenni, hogy Magyarország soros EU-elnökként talán minden eddiginél elkötelezettebb az unió demokratikus értékei mellett, amelyekben az EU ereje rejlik.
Orbán hajlandó visszavonulót fújni
"Az Európai Unió tagja vagyunk, és vannak játékszabályok" - közölte a kormányfő, amikor külföldi újságírók a sokat bírált médiatörvényről kérdezték.
Az euró és a médiatörvény volt a fő téma
Első számú európai érdeknek nevezte Orbán Viktor miniszterelnök az euró megvédését és megerősítését pénteki, José Manuel Barrosóval, az Európai Bizottság elnökével közösen tartott sajtótájékoztatóján Budapesten.
Gyors döntés várható a médiatörvényről
Az Európai Bizottság gyorsan és határozottan el fogja végezni a magyar médiatörvény objektív, mélyreható elemzését abból a szempontból, hogy az megfelel-e az uniós jognak - közölte kedden Brüsszelben, a témában tartott európai parlamenti (EP-) közmeghallgatáson Neelie Kroes médiaügyi EU-biztos.
Médiatörvény: még tart az EU vizsgálata
Az Európai Bizottságban még folyik a magyar médiatörvény elemzése, a munka távolról sem fejeződött be - közölte hétfőn az MTI kérdésére az uniós végrehajtó testület.
Ezek az EU aggályai!
Elküldte az Európai Bizottság péntek este a magyar hatóságoknak azt a levelet, amelyben a médiatörvénnyel kapcsolatos aggályait fejti ki, választ kérve azokra - tudta meg az MTI Neelie Kroes biztos szóvivőjétől.