Kémkedés cikkek
Nagy a baj, tűzparancsot kapott a német hadsereg orosz drónok ellen
Lelőhetik a gyanús drónokat Németországban.
Budapesten van a legtöbb orosz kém
Több mint félszáz orosz kém dolgozik Magyarországon.
Kínai kibertámadások az Egyesült Királyság ellen
Brit kormány: Kína kibertevékenységet folytat a brit demokratikus intézmények ellen.
Orosz kémeket ítéltek börtönre
Oroszország javára folytatott kémkedés miatt Lengyelországban elítéltek két külföldi állampolgárt.
Elfogtak egy orosz kémet
Egy orosz kémhálózat újabb tagját tartóztatták le Lengyelországban.
Szabotázsakciókat készített elő Lengyelországban egy orosz kémcsoport
Lengyelországban egy orosz kémcsoport újabb tagját vették őrizetbe.
Putyin az ukrán infrastruktúra bombázása után, most az európai után kémkedik
Belgium is vizsgálatot indított az Északi-tengeren tartózkodó orosz "kémhajó" ügyében.
Lassan egyedül Magyarországon nem találtak kémgyanús tevékenységet a háború óta
Felmentették a német informatikai biztonsági hivatal vezetőjét.
A „felhő” is kábelen jön
Sokan gondolják, hogy e-mailjeik, a YouTube-on látott filmek és a többi internetes tartalom a sokat emlegetett „felhőből” érkezik mobiljukra, számítógépükre. Tévedés: a világháló adatait először kábeleken továbbítják, amelyek már 1 200 000 km hosszan hálózzák be a Földet.
Fogy a levegő a Huawei körül, óriási üzletből maradhat ki
A British Telecom után a másik londoni központú óriáskonszern, a Vodafone is bejelentette, hogy ideiglenesen nem vásárol maghálózati elemeket a Huaweitől.
Minden gyanús, ami kínai
Tajvan tiltja, korlátozza kínai elektronikus eszközök használatát, míg Hongkongnak nincsenek ilyen gondjai, ott a Huawei már építi az 5G-hálózatot.
Megszűnik a magánéletünk?
Nem a vonalkód lesz a közeljövő gazdaságának legmeghatározóbb információja, hanem a külső megjelenés, amit vizuális szoftverek értelmeznek. Az alakfelismerő szoftverek révén gyorsul a termékazonosítás, a logisztika, az e-kereskedelem, főleg hogy ezeket a programokat az okostelefon-kamerák és a köztéri kamerák képi információi hajtják. Emiatt aztán az intimszféránknak is lőttek. Már a ruhánk alapján képesek lesznek minket felismerni a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás rendszerei.
Mikrochippel kémkedhetett a kínai titkosszolgálat amerikai techcégeknél
30 nagy tech-céget, köztük az Apple-t és az Amazont hackelték meg egy mákszem méretű chippel a Bloomberg riportja szerint. Az amerikai történelem legnagyobb ipari kémkedési ügyére derülhetett fény.
Nem mindig tudunk róla, de sunyi módon kémkedik utánunk a telefonunk
A különböző mobilalkalmazások megfigyelő képességei egyre jobban aggasztják a felhasználókat – sokakat zavar, hogy az internetet használó készülékek nemcsak megfigyelik, de meg is osztják a felhasználók tevékenységeit, adatait. Ezeket a veszélyeket azonban könnyedén kezelhetjük, ha betartunk néhány egyszerű biztonsági intézkedést.
„Csak a bűnözők az ellenségeink”
Az egyik vezető kiberbiztonsági cég, az orosz Kaspersky Lab regionális vezetőjével, Dragan Martinoviccsal a céget ért kémkedési gyanúról beszélgettünk, valamint arról, mik lehetnek a következő évek kiberbiztonsági kihívásai.
Loptak, csaltak, hazudtak - az Uber egykori főnöke most kitálalt
Az Uber korábbi vezetése üzleti titkokat lopott, kémkedett a vetélytársak után és szervezetten tüntette el illegális tevékenységének nyomait csakúgy, mint a cég könyvelésének dokumentumait – állítja a volt biztonsági főnök.
Dől a pénz a startupokba, melyekbe a CIA tőkealapja fektet
A CIA a Szilícium-völgy egyik finanszírozója. Ez nem titok. Kockázati tőke alapja, az In-Q-Tel évek óta fektet dollármilliókat a működése szempontjából leghasznosabbnak vélt, legígéretesebb technológiai innovációkba. Ha egy startupba befektet, az afféle megerősítésként szolgál, sorban állnak más alapok, hogy szintén oda invesztáljanak. A CIA minden egyes befektetett állami dollárjára 11-15 dollárnyi tőke jut magánforrásokból.