Jelzálog cikkek
Szintlépés jön a lakáshitelezésben
Várhatóan 2024-től a lakáshitelezésben nagyobb teret kapnak az online megoldások.
Robbanás jöhet a jelzáloghiteleknél
Egyre többen választják a legalább 10 éves kamatperiódusú, kiszámíthatóbb, így biztonságosabb jelzáloghiteleket. A változó kamatozású, rövid kamatperiódusú hitelek aránya országszerte minimálisra csökkent - derül ki egy friss hitelpiaci elemzésből.
Mikor lesz „tiszta” az ingatlan tulajdoni lapja?
Sok magán és céges ingatlanvételnél jelent bizonytalanságot az ingatlanon lévő jelzálogjog tisztázása és az ingatlanon lévő teher töröltetése. Többszereplős játékról van szó: eladó – bank – esetleg végrehajtó – vevő – földhivatal – ügyvédek.
A lakáshitelnek és a kamatnak is van ökolábnyoma
Ha hitelt veszünk fel ingatlanra, és jelzálogot rak rá a bank, annak is megvan az üvegházgáz-vonzata. Mint mindennek, ami gazdasági tevékenység. Mert számítógépeket használunk, energiát fogyasztunk szinte minden tevékenységünkkel. Az elmúlt években persze sokat zöldült a bankok működése is.
Mától nehezebben vehetünk fel jelzáloghitelt
A Magyar Nemzeti Bank tovább szigorítja a forint alapú jelzáloghitel igénylés feltételeit. A mától életbe lépő intézkedés célja, hogy a lakosságot a fix kamatozású jelzáloghitelek felé terelje, és ezáltal elkerüljük a túlzott eladósodást.
Itt az új szabályozás a korlátlan eladósodás ellen
A Magyar Közlönyben történő megjelenéssel hivatalosan is kihirdették az adósságfék-szabályok módosításáról szóló MNB-rendeletet. Az október 1-jétől módosuló szabályozással a jegybank továbbösztönzi a fix kamatozású jelzáloghitelek igénybevételét, támogatva ezzel a kiszámíthatóbb lakáshitel-törlesztést és az egészséges szerkezetű, fenntartható háztartási hitelezést is.
Több hitelt veszünk fel, hosszabb időre
Egyre felelősebben döntenek a lakásvásárlók a jelzáloghitel-felvételről: míg 3 évvel ezelőtt csak 30 százalékuk választott 5 vagy 10 éves kamatperiódust, mára ez az arány közel 90 százalékra nőtt – derül ki a Budapest Bank elemzéséből.
Hiába volt igazuk, a ház elúszott
Egy nagy bank számítógép rendszerének hibája miatt vesztette el házát 625 amerikai család. A károsultak perelnek, de nem kapnak annyit, amennyi pótolná veszteségüket.
Szigorítja a lakáshitelezést az MNB
Idén októbertől módosulnak az adósságfék szabályok. A rövidebb kamatperiódusú lakáshitelek törlesztőrészlete gyakran megváltozhat, akár kedvezőtlen irányba is, így ezen ügyfeleknek kellő jövedelem-tartalékkal kell rendelkezniük, annak érdekében, hogy a hitelek visszafizetése problémamentesen megvalósuljon.
Lakáshitelek - még mindig van lejjebb
Az alacsony kamatkörnyezet miatt a lakáshitelek és a személyi kölcsönök kamata is a mélybe süllyedt. Ma már ott tart a piac, hogy a legjobb személyi kölcsönök alig több mint 7 százalékos thm-mel igényelhetőek, ami kedvezőbb bizonyos jelzálog alapú lakáshiteleknél is.
Így bukhatja el frissen vásárolt autóját, lakását
Mintegy harmadával, összesen több mint 300 ezerre emelkedett a hitelbiztosítéki nyilvántartásban rögzített bejegyzések száma 2017-ben a Magyar Országos Közjegyzői Kamara (MOKK) adatai szerint. A nyilvántartásba mindenkinek feltétlenül érdemes betekintenie, aki használt autót vagy egyéb nagy értékű ingóságot vásárol, mert innen tudhatja meg, terheli-e az adott vagyontárgyat zálogjog, lízing vagy más, biztosítéki célú jog. Ha a vevő a vásárlás előtt ezt elmulasztja, akár le is foglalhatják, majd elárverezhetik a zálogjoggal terhelt vagyontárgyat, ami ellen később már semmit sem tehet.
Eladható-e az ingatlan, ha szocpol vagy CSOK terheli?
Az állami támogatással vásárolt vagy épített ingatlanokra az állam javára szóló jelzálogjogot, annak biztosítására pedig elidegenítési és terhelési tilalmat jegyeznek be. Munkahelyváltás, egészségi állapotban bekövetkező változás, vagy a házaspár válása egyaránt felvethetik az ingatlan értékesítését. A das. jogszerviz sorra veszi, milyen lehetőségei vannak a tulajdonosnak, ha ilyen ingatlantól kíván megválni?
5 dolog, amit érdemes tudni a jelzálogjogról
Az ismertebb esetekben a jelzálogjog tipikusan a kölcsön visszafizetésének biztosítására szolgál, és legismertebb formája az ingatlant terhelő jelzálogjog. Az már például kevésbé ismert, hogy a jelzálogjog nem csak ingatlant terhelhet. Mit érdemes tudni a jelzálogjogról? Szakértőnk segít!
Kerülhet jelzálog a GINOP-os házra
Az állam előzetes írásbeli hozzájárulása nélkül is kerülhet jelzálog a GINOP pályázati pénzekből beszerzett ingatlanokra vagy egyéb vagyontárgyakra az NGM közlése szerint. Mutatjuk, milyen feltételekkel.
Nagyobb szigor a jelzálognál
A felelős és átláthatóbb hitelezést támogatják a fogyasztói hitelfelvételt érintő új, márciusi jogszabályváltozások, amelyek – többek között – a korábbinál szélesebb körű ügyfél tájékoztatást követelnek meg a pénzügyi intézményektől. A jelzáloghiteleseknek szerződéskötés előtt az eddiginél részletesebb, személyre szóló tájékoztatást is kell adni, módosultak a jelzáloghitel kereskedelmi kommunikációjára, az előtörlesztésre vonatkozó előírások, s megtiltották az árukapcsolást.
Mélygarázsra és borospincére is jelzálog?
Jelzálogkölcsönt adhatnak a jövőben a borospincékre, mélygarázsokra is, mivel az ingatlan-nyilvántartás térképei ezentúl ezek elhelyezkedését és kiterjedését is feltünteti – írta a Magyar Idők.
Elzárják a lakáshitelesek elől az üres házakat
Nemcsak ökológiailag jelentett óriási pazarlást a 2008-ig felpörgő ingatlanboom, mely üresen álló, félkész nyaralónegyedeket hagyott maga után Spanyolországban és másutt. A kész lakóépületekbe beköltözhetnének a kilakoltatott lakáshitelesek. De a polgármesteri hivatalok a bankok pártját fogják.
Hogyan lehet nyilvántartásba venni a zálogjogot?
Idén nem csupán az új Polgári Törvénykönyv, hanem az úgynevezett hitelbiztosítéki nyilvántartásra vonatkozó új szabályozás is hatálya lépett. A nyilvántartás segítségével megakadályozható, hogy továbbértékesítsék azokat az ingóságokat, amelyekre például faktorálás közben zálogjogot jegyeztek be.