Illegális cikkek
Illegális online szerencsejáték oldalt kaszáltak el
Szigorúan fellép a Gazdasági Versenyhivatal és a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága a magyar fogadókat átverő, illegális online szerencsejáték-szervezők ellem.
Ügyesen titkolta egy vállalkozás a fekete bevételt, a NAV-osoknál mégis lebukott
Bonyolult nyilvántartást vezetett legális és illegális jövedelmeiről az a vállalkozás, amelynél a NAV ellenőrei próbavásárlást tartottak.
Az elmúlt évek legnagyobb illegális cigarettadepójára bukkantak a NAV-osok
Négymilliárd forint értékben foglaltak le ukrán gyártmányú cigarettát.
Egyre jogszerűbben hallgatnak zenét a magyarok - de hogy hatott a koronavírus a streamingre?
A streaming szolgáltatások elterjedésével visszaszorultak az illegális letöltések, derül ki a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) legfrissebb kutatásából. A 18 és 26 év közötti korosztály digitális tartalmakkal kapcsolatos szokásait vizsgáló felmérés rávilágít, hogy a fiatal felnőttek kevesebb zeneszámot és filmet töltenek le illegálisan, de itthon csökkent a youtube felhasználók száma is. A koronavírus járvány alatt pedig tovább nőtt a legális digitális tartalmak fogyasztása. A felhasználók tudatos tartalomfogyasztása azért is fontos napjainkban, mert ezzel is segítik a nehéz helyzetben lévő zeneipari szereplőket.
Betiltott gázokkal károsítja az ózonréteget Kína
A műanyag habosítására használt vegyületeket használnak kínai gyárak. Csakhogy ezzel az a baj, hogy 2010 óta be vannak tiltva a klór-hidro-karbonok, mert lyukakat okoznak az ózonrétegben. Pedig a kínai kormány szigorúbban jár el az ügyben, mint régen.
Hiába leplezik le a csalásokat, az óriásvállalatok felsővezetői megússzák
Mivel a nagyvállalatok dolgozói sokszor részvényopciókban kapják év végi jutalmukat, ezért az érdekük, hogy a cég mindenáron jól teljesítsen. Így fordulhat elő, hogy az esetleges jogsértéseket senki nem jelenti – hisz akkor zuhanna az árfolyam.
Annyit fogyaszt a marihuánatermesztés, mint egy adatközpont
Miközben a világon egyre több helyen legalizálják a marihuána fogyasztását, kiderült az is, hogy az illegális - ezért beltéren folytatott - termesztés súlyosan terheli a környezetet is.
Halászrabszolgaság: lefejezik, aki szökni próbál
Félelmetes választ adnak a világ egyes részein bizonyos cégek a drasztikus munkaerőhiányra. Délkelet-Ázsiában halászatra is alkalmaznak embereket erőszakkal.
Illegális szeméthegyek miatt ugrott az uniós támogatás
Nem éri meg szemetelni. Az Európai Unió Bírósága megerősítette Brüsszelnek az olasz kormányra kiszabott büntetését: mivel nem oldotta meg a Nápoly környéki szeméthegyek ügyét, elesik 46,6 millió eurónyi uniós támogatástól.
Az Interpol is figyeli a környezetszennyező maffiát
A törvénysértő tevékenységek által okozott környezeti károk értéke évente eléri a 213 milliárd dollárt, állítja az ENSZ és az Interpol. Egész bűnügyi hálózatok szakosodtak arra, hogy így keressenek pénzt.
Mobilapp az illegális letöltés ellen
Az ingyenes mobiltelefonos alkalmazást az Egyesült Királyságban indították útjára. A játék szerint egy zenekiadó vezetőjének bőrébe kell bújnunk, és így tapasztalhatjuk meg, milyen hatással vannak a jogsértések az üzletre.
Ellenőrzéssel és bírsággal terelnék a legalitás felé az autójavítókat
A kereskedők szerint 10-ből hét forintot nem hivatalos autójavítóknak fizetünk ki. Ezen változtatna az állam a Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetségével (GÉMOSZ) aláírt megállapodás szerint. Elsősorban ellenőrzés és bírságolás segítségével. Az illegális javítás nem csak a szakmának rossz, de biztonsági kérdéseket is felvet.
DNS-teszttel az erdőirtás ellen
Évente 30 milliárd dollárt generál az illegális fakivágás, állítja az Interpol. A megrendelők és beszállítók a fák DNS-ének vizsgálatával próbálják kiszűrni a kétes eredetű árut. A vizsgálat díja a termék árának fél százalékába kerül.
Milliárdokat buktak az illegális szoftveren
Történetének eddigi legnagyobb összegű kártérítéséről állapodott meg a Business Software Alliance, a világ legnagyobb szoftvergyártóit tömörítő szervezet egy japán szoftvertervező céggel. A jogsértő fél 5,7 millió dollárt fizet a jogtulajdonosoknak.
Nagy szemétség: több ezer köbméter hulladék a Velencei tónál
A Velencei-tó partjához közel több ezer köbméter hulladékot, betondarabokat, szennyezett vasúti ágyazatból származó talajkeveréket, gázolajjal szennyezett textíliát raktak le - tájékoztatta a zöldhatóság a Fejér Megyei Hírlapot.
Fél év internetmegvonás illegális letöltésért?
A francia kormány egy új törvényjavaslata egy éves internet-megvonással büntetné azokat, akik nem hajlandók felhagyni az illegális letöltésekkel.
Miért jó a fájlcsere?
A holland Gazdasági Minisztérium egy frissen nyilvánosságra hozott kutatása szerint a fájcsere rövid és hosszú távon egyaránt az ország javra válik.
Az egymilliós "vérdíjat" még nem érdemelte ki senki...
A legnagyobb szoftvergyártók által létrehozott jogvédő szervezet, a BSA tavaly több mint 130 ezer dollár jutalmat osztott ki olyan feljelentők között, akik illegális szoftvereket használó cégekről tájékoztatták a szervezetet. A feljelentők egymillió dolláros fődíját még senkinek sem sikerült elvinni.
Zeneletöltés: a végtelen háború
Több tízezer perrel a hátuk mögött is döntetlenre áll a lemezipar és a felhasználók évek óta zajló küzdelme az internetes zeneletöltés frontján.