Ibm cikkek
Mexikóba megy a váci IBM gyár, 450 dolgozót érint
IBM: az üzemi tanáccsal egyeztetve fokozatos az elbocsátás a váci gyárban.
Fordulat a számítógép-vásárlásoknál, hét negyedév katasztrófa után nőttek a kiszállítások
Csökkentek a PC-kiszállítások a világon a második negyedévben.
Újabb hatalmas informatikai cég jelentett létszámleépítést
Az IBM az elmúlt tíz év legnagyobb bevételnövekedését érte el tavaly.
Élet a járvány után: ezzel a kihívással szembesülnek majd a vezetők
A következő évek egyik legnagyobb kihívása a cégvezetők szerint a vírus miatt sok különböző helyről, irodában és otthonról, dolgozó munkaerő menedzselése lesz – derül ki az IBM üzleti háttérintézete, az Institute for Business Value (IBV) globális kutatásából.
Milliárdos fejlesztés az IBM székesfehérvári központjánál
Az állam is beszállt - nem is kevéssel.
Vitázni is megtanulhatunk az új csodagéptől
„IBM Q System One” a neve az IBM első kvantum-számítógépének. A Las Vegas-i CES-en bemutatott szuperkomputeren több millió számítás végezhető egyidejűleg.
Posztszovjet Szilícium-völggyé válik Ukrajna
Egyre több cég szervezi ki az IT-s feladatait Ukrajnába. Régóta vonzerőt jelent az olcsó munkaerő, de már nemcsak a digitális kulimunkát, hanem a kutatás-fejlesztést is ide viszik.
Már nem a kínaiaké a legnagyobb
A Summit, az amerikaiak új óriás számítógépe immár a legnagyobb a világon, a kínaiak öt év után a második helyre szorultak. A szuperkomputer elsősorban a mesterséges intelligencia fejlesztését szolgálja.
Digitális tinta és láthatatlan kép szűri ki a hamisítványokat
Felhő alapú alkalmazások, digitális tinták, terméken elrejtett képek alapján azonosítják a valódi, márkás árut, és szűrik ki a hamis termékeket. Nagy biznisz lesz ez, hiszen sok-sok milliárd terméknél követeli meg a vevő, hogy tudja, az igazit kapja-e. Az újrafelhasználás megszervezésében is hasznosak ezek az új appok.
Az IBM-esek a fejükre estek?
Egy globális vállalatnál elengedhetetlen, hogy különböző kultúrájú emberek jól tudjanak együttműködni, hiszen gyakran nemzetközi csapatokban kell dolgozniuk, így nem árt, ha nyitott, rugalmas gondolkodásmóddal áldja meg őket az ég. De sokszor ez sem elég. A kommunikáció síkjai könnyen elcsúszhatnak, ha nem ismerjük az adott országot, körülményeket, kultúrát. A jövő munkahelyéhez elengedhetelen lesz ez a multikulturális szemléletmód. Intődy Gábor és Sztrókay Péter, az IBM két munkatársa belekóstolt Afrika és Ázsia világába, és megtanulta: lehet másként is élni.